Türk Mutfağı Şeflerinden Karaman Valisine Ziyaret...

Türk Mutfağı Şeflerinden Karaman Valisine Ziyaret...

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Vekili Hamza Kalkan ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında kabul...

Türk Mutfağı Şeflerinden Karaman Valisine Ziyaret
 
Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Vekili Hamza Kalkan, Karaman Gastronomi ve Turizm Derneği Başkanı Meryem Evcen, Türkiye Aşçılar Federasyonu İç Anadolu Bölge Başkanı Yılmaz Seçim' den Vali Işık’a Ziyaret.
 
Vali Mehmet Alpaslan Işık, Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Vekili Hamza Kalkan ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.
 
Türk Mutfağı Şeflerinden Karaman Valisine Ziyaret
13 Temmuz 2021 Salı günü valilik makamında gerçekleşen ziyarette Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Vekili Hamza Kalkan kabulleri nedeniyle Vali Işık’a teşekkür ederek Karaman’da açılan Gastronomi Turizm Derneğinin amacı ve hedefleri hakkında bilgiler verdi.
 
Başkan Vekili Kalkan, Gastronomi Turizm Derneği Karaman Şubesi olarak yapacakları faaliyetler ve yarışmalarla Türk yöresel lezzetlerinin daha yakından tanınmasını sağlamak amacında olduklarını söyledi. 
 
Karaman halkının ülkemizin kültürel lezzetlerini tanıma ve tadabilmeleri noktasında derneğin köprü görevi göreceğini söyleyen Başkan Vekili Kalkan, yöresel lezzetlerin aynı zamanda hem ülkemizin hem de ilimizin yemek turizminin gelişmesine ve ülke ekonomisine de önemli katkı sağlayacağına olan inancını belirtti. 
 
Türk Mutfağı Şeflerinden Karaman Valisine Ziyaret
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilimizin turizm ve gastronomi alanında sahip olduğu potansiyeli daha da büyütmek için atılması gereken adımlar olduğunu söyleyen Vali Mehmet Alpaslan Işık, derneğin zengin yemek kültürüne sahip ilimizde açılmasının önemli olduğunu aynı zamanda düzenlenecek çeşitli etkinlik ve faaliyetlerle ilimize ekonomik anlamda da katma değer sağlayacağına olan inancını belirterek hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Ziyaret Vali Işık’a verilen hediye ve günün anısına çekilen fotoğrafın ardından sona erdi.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler