Türk Mutfağı Şeflerinden Arapgir Yemeklerine Tam Not

Türk Mutfağı Şeflerinden Arapgir Yemeklerine Tam Not

Arapgir’in dünyada tanınması gerektiğini dile getirerek “Arapgir Belediye Başkanı olduğumdan bu yana ilçemizin tarihini, kültürünü, geçmişini ve..

Türk Mutfağı Şeflerinden Arapgir Yemeklerine Tam Not
 
Bir dizi ziyaret ve program için Arapgir’e gelen dünyaca ünlü şef ve gezgin Ömür Akkor ve Şevki Dilmaç, Arapgir lezzetlerine yoğun ilgi gösterdi.
 
İlçe ziyaretlerine başlayan kalabalık gruba yöresel mutfaklarımızdan Arapgir Yöresel Kahvaltısı, Arapgir Dolaması ve diğer yöresel ev yemekleri tattırıldı.
 
Ünlü şeflere yemekte Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu eşlik etti.
 
Türk Mutfağı Şeflerinden Arapgir Yemeklerine Tam Not
Yemek öncesinde konuşan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir’in dünyada tanınması gerektiğini dile getirerek “Arapgir Belediye Başkanı olduğumdan bu yana ilçemizin tarihini, kültürünü, geçmişini ve yemeklerini tanıtmakla ilgili öncesinde olmadığı kadar çaba gösterdim ve göstermeye devam ediyorum.” dedi.
 
Konuşmaların ardından dünyaca ünlü şeflere yöresel Arapgir kahvaltısı ikram edildi. İlçemizin yöresel yemeklerinden lezzetlerde şeflerin beğenisine sunuldu. 
 
Türk Mutfağı Şeflerinden Arapgir Yemeklerine Tam Not
Arapgir yöresel ürünlerin üretildiği tarlaları gezen heyet Reyhan tarlalarında gidilerek yöresel lezzetlerin de tadına baktı. Arapgir Kömbesi ile ilk kez tanışan şef Ömür Akkor, yöresel lezzete yoğun ilgi gösterdi. 
 
Arapgir çarşı merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirip Peynirli Şekerli Ekmeğin yapılışını yerinde incelediler.
 
Arapgir ziyaretinde Şef ve gezgin Ömür Akkor’a Malatya İl Basın  ve Halkla İlişkiler Müdürü ve MAGTAD Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Kılıç, Karaca Yönetim Kurulu Üyesi Emre Karaca, LCW Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Küçük’ün oğlu Aykut Küçük ve beraberindeki heyet, Türk Mutfağı Şeflerinden Ali Açıkgül ve Şef Halil Sarıal eşlik etti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler