Gırar Çorbası & Ayran Aşı

Gırar Çorbası nedir? Ayran aşı hangi ilimize aittir? Gırar Çorbası hangi yöresel mutfaklarımızda yapılır? Gırar Çorbası için kullanılan malzemeler nelerdir? Otlu peynir çorbası..

Gırar Çorbası & Ayran Aşı
 
Gırar Çorbası nedir? Ayran aşı hangi ilimize aittir? Gırar Çorbası hangi yöresel mutfaklarımızda yapılır? Gırar Çorbası için kullanılan malzemeler nelerdir? Gırar Çorbasının diğer isimleri nelerdir?
 
Peki bu güne kadar evinizde otlu peynir çorbası yaptınız mı? Yöresel mutfaklarımızda ilginç yemek isimlerinden Gırar Çorbası yapmanın püf noktası nelerdir?
 
Türk aşçı haberleri olarak Türk mutfağı yemek arşivinde araştırdık. Geleneksel Türk mutfağında en iyi çorba tariflerinden otlu peynir çorbası tarifini mutfaklarınıza getirdik.
 
Ağrı mutfağının'nın eşsiz lezzetlerinde videolu çorba tarifi 'Gırar Çorbası' nasıl yapılır?
 
Ağrı Mutfağından En İyi Çorbalardan Ayran Aşı Tarifi;
 
En Eski Çorbalardan Anadolu mutfağında Gırar Çorbası İçin Kullanılan Malzemeler; 
 
*     Önceden haşlanmış veya akşamdan ıslatılmış 1 su bardağı nohut 
*     1.5 Su bardağı yarma 
*     1.5 Kg yoğurt 
*     1 Adet kabak
*     1 Deste Dağ nanesi (punk)
*     1 Adet yumurta
*     1 Tatlı kaşığı tuz
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler