Derler Ya Hayalleriniz Olsun!

Derler Ya Hayalleriniz Olsun!

Kadınlar başkalarının kendileri için bir şey yapmasını beklemeden önlerine çıkan sorunlara cevap üretebiliyorlar. Derdi ekmeği olan insanlara yapacağınız işlerden, hayaller...

Hani Derler Ya Hayalleriniz Olsun!
Ebru Baybara Demir
 
Sosyo-ekonomik olarak kırılgan toplumsal gruplar içerisinde yer alan kadınların, kültürlerinden getirdikleri bilgilerini ve değerlerini kullanarak kendileri için işleyen bir ekonomi yaratabileceklerine inanıyorum.
 
Kadınlar başkalarının kendileri için bir şey yapmasını beklemeden önlerine çıkan sorunlara cevap üretebiliyorlar.
 
Derdi ekmeği olan insanlara yapacağınız işlerden, hayallerinizden bahsetmek çoğu zaman sonuçsuz kalabilir çünkü bu insanların çözülmesi gereken akut problemleri vardır; onların dertleri yarın ile değil bugün iledir.
 
Bu nedenle yaptığım çalışmalarda kadınlara üreterek kendi hikayelerini nasıl yazabileceklerini gösterdim. 
 
Bu kadınlar, ağırlıklı geçim kaynağı tarım olan ve zengin bir mutfak kültürünün var olduğu bir bölgede yaşamanın avantajına sahipler aslında. 
 
Gıda üretiminin önemli bir konu olduğu günümüzde, bu kadınları sahip oldukları tarım bilgisini ve mutfak kültürünü kullanmak için teşvik etmeye devam ediyorum.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler