Şef Uğur Volkan Uysal'dan Efsane Lezzet Dana Madalyon

Şef Uğur Volkan Uysal'dan Efsane Lezzet Dana Madalyon

Dana madalyon yapabilmek için hangi malzemelere ihtiyaç vardır? Nefis yemek tariflerinden Dana madalyon yapmak için şeflerin özel yemek tarifleri..

Şef Uğur Volkan Uysal'dan Efsane Lezzet "Dana Madalyon" Nasıl Yapılır?
 
Dana madalyon nasıl yapılır? Evinizde en lezzetli et yemeklerinden Dana madalyon yapabilmek için hangi malzemelere ihtiyaç vardır? Nefis yemek tariflerinden Dana madalyon yapmak için şeflerin özel yemek tariflerinden faydalanmak istermisiniz? 
 
Modern Türk mutfağı yemek arşivinden Şef Uğur Volkan Uysal’ın özel bir tarifi olan Dana madalyon tarifini zengin sofralarınıza konuk etmenizi tavsiye ederiz. Hem siz hem misafirleriniz bu lezzete dayanamayacaksınız.
 
Şef Uğur Volkan Uysal diyor ki nefis yemek tariflerinden ve En İyi  Lezzetlerden Dana madalyon’un yaparken etin en iyi hali pişirme tekniklerinde “ORTA PİŞMİŞ OLMALI”
 
Şef Uğur Volkan Uysal ’dan efsane lezzet dana madalyon tarifi ile baş başasınız…
 
En İyi Izgaralardan Dana Madalyon Nasıl Yapılır?
 
Şef Uğur Volkan Uysal'dan Efsane Lezzet "Dana Madalyon" Nasıl Yapılır?
Şeflerin Özel Yemek Tariflerinden Dana Madalyon İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
 
*     4 Dilim Dana Bonfile
*     2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
*     1 Çay Kaşığı Piramit Tuz
*     1 Çay Kaşığı Kuru Kekik
*     5 Adet Taze Karabiber
 
En Pratik Izgara Ve En Kolay Et Yemeklerinden Dana Madalyon Yapılış Tarifi;
 
Dana madalyon dana etinin en yumuşak ve kıymetli yeridir. Pişirme olarak kesinlikle ‘orta kararda’ (orta iyi pişmiş) pişirilmelidir. 
 
Dana madalyonları tüm malzemelerle birlikte bir kâsenin içerisinde terbiye edin. Ardından ızgaranızın üzerinde yüksek ateşte dana madalyonların her iki tarafını dörder dakika pişirin.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler