Bolu Unesco “Yaratıcı Şehirler Ağı'na” Girebilecekmi?

Bolu Unesco “Yaratıcı Şehirler Ağı'na” Girebilecekmi?

Bolu Platformu Turizm Kurulu tarafından Bolu’yu doğal, beşeri ve tarihi ile Türkiye ve dünya ölçeğinde tanıtarak “marka şehir” yapmak için proje...

Bolu Unesco “Yaratıcı Şehirler Ağı'na” Girebilecekmi?
 
Bolu Platformu'ndan Dünya çapında iki proje      
Bolu’yu doğal ve beşeri güzellikleri ile tanıtarak “marka şehir” yapmak için proje geliştiren Bolu Platformu, aynı zamanda UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı” üyeliği ve “Türkiye Aşçılar Başşehri” unvanını almak için çalışmalara başladı.
 
Bolu Platformu Turizm Kurulu tarafından Bolu’yu doğal, beşeri ve tarihi ile Türkiye ve dünya ölçeğinde tanıtarak “marka şehir” yapmak için proje geliştirildi.
 
Bolu’nun UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı” üyeliği için çalışmalara başlayan Bolu Platformu, aşçılık kültürü ve Bolu’da üretilen ürünleri yaratıcılık ile birleştirerek tanıma imkânı sunmak, uluslararası etkinlikler yapmak ve Bolu’nun “Türkiye Aşçılar Başşehri” unvanını almak için de başka bir projenin hazırlıklarını yapıyor.
 
Bolu Platformu tarafından önümüzdeki günlerde söz konusu iki proje için üst düzey görüşmeler gerçekleşeceği bildirildi.
 
Bolu Gastronomi Haberlerinden yer alan Valilik, Belediye Ve Kurumlar İle Birlikte Yürütülecek
 
Konutla ilgili Bolu Platformu tarafından yapılan açıklamada, “Türk mutfağında ve aşçılıkta ülkemizi uluslararası üst düzey temsil eden ve bu proje fikrini sunan Prof. Dr. Sn. Arif Bilgin ile Akademisyen Şef Sn. şef Aydın Demir’e ve çalışmalarımıza katkılarından dolayı Bolu Gastronomi Derneği ile Yeniçağa Profesyonel Aşçılar Derneği’ne teşekkür ediyoruz. 
 
Proje olgunlaştıktan sonra Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü, BAİBÜ ve Bolu Ticaret Odası gibi kurumlarımızı bilgilendirerek, birlikte çalışma önerisi ile destek istenecek” ifadelerine yer verildi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler