Reyting Ve Șov Uğruna Çin Tuzunun Övülmesi Üzücü

Reyting Ve Șov Uğruna Çin Tuzunun Övülmesi Üzücü

Bir televizyon programında, bilinenin aksine, faydalı bir malzeme olarak lanse edilen; halk diliyle “Çin Tuzu” olarak tanıdığımız Monosodyum...

Reyting Ve Șov Uğruna Çin Tuzunun Övülmesi Kabul Edilemez !!!
 
Değerli Meslektaşlarımız, 
Bir televizyon programında, bilinenin aksine, faydalı bir malzeme olarak lanse edilen; halk diliyle “Çin Tuzu” olarak tanıdığımız Monosodyum Glutamat' ın övülmesi tarafımızca kabul edilemezdir. 
 
Türkiye genelinde TC. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ișbirliği ile insan sağlığı için başlatmış olduğumuz Tuz ve Șekerin Azaltılması Projesi adına bizler canla bașla çalışırken, reyting ve șov uğruna yapılmış bu sorumsuzca söylemleri etik bulmadığımızı ve bunun üzerine hassasiyet ile eğildiğimizi bildirmek isteriz. 
 
Reyting Ve Șov Uğruna Çin Tuzunun Övülmesi Kabul Edilemez !!!
İlgili televizyon kanalının toplum sağlığına karșı sorumluluk bilinci esasında, konu hakkında bir düzeltme yapmasını beklediğimizi kamuoyu ile paylașırız. 
 
Taşpakon Genel Başkanı
Şef Öner Çulfaz


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı