Lezzet Düşkünlerine Diyarbakır Kahvaltısı…

Lezzet Düşkünlerine Diyarbakır Kahvaltısı…

Evet Diyarbakırlıyım bana Diyarbakır’ı anlat diyenlere. Anlatarak namelere dökemem sözlü anlatsam söz yetmez yemeği anlatsam...

Lezzet Düşkünlerine Diyarbakır Kahvaltısı…
Şef Mehmet Kudat
 
Mis gibi kokan köy tereyağında kavrulmuş undan yapılan murtuğa, bakır sahanda pişen kavurmalı yumurta, örgülü peynir, otlu peynir, Diyarbakır yöresindeki bahçelerden toplanan taze sebze ve Diyarbakır'a özgü çörek ile zengin seçeneklere sahip Diyarbakır kahvaltısı, lezzet düşkünlerini unutulmaz bir yolculuğa davet ediyor.
 
Her daim dumanı üstünde, kente özgü pidenin eşlik ettiği kahvaltı, kalori hesabı yapanlara da adeta göz kırpıyor.
 
Lezzet Düşkünlerine Diyarbakır Kahvaltısı…
Evet Diyarbakırlıyım bana Diyarbakır’ı anlat diyenlere…
Anlatarak namelere dökemem sözlü anlatsam söz yetmez yemeği anlatsam kahvaltıya haksızlık olur kahvaltıda Diyarbakır 'da köçüklerde bakır sitillerde pişen süt dana kavurması resmen damakları çatlatıyor.
 
Lezzet Düşkünlerine Diyarbakır Kahvaltısı…
Diyarbakır dayım Diyarbakır’ı özlüyorum ne hoştur Diyarbakır bide mevsimlerden ağustos ayının 8'i. Diyarbakır 'da balkonlarda rengarenk kurutmalık patlıcan, kurutmalık biberler Diyarbakır çöçelerinde patlıcanlar közleniyor babaganuç için…
 
Velhasıl gelin bu keyfi Diyarbakır 'da yaşayın...
 


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve "kaynak gösterilse" dahi iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz ve başka bir yerde yeniden yayıma konulamaz.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı