Neşet Koçkar; Turizmde Bu Yılı Yok Saymak Lazım...

Neşet Koçkar; Turizmde Bu Yılı Yok Saymak Lazım...

Önceki gün Kazakistan’dan uçak getirdik, Uçaktan 12 tane vaka çıktı. Bu durumla nasıl başa edeceğimizi bilemiyoruz” dedi. Anex yönetim kuru...

Neşet Koçkar; Turizmde Bu Yılı Yok Saymak Lazım
Türkiye’nin en büyük turizm gruplarından Anex Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, Covid – 19 nedeniyle  2020 sezonunun yok sayılması gerektiğini belirterek, “Önceki gün Kazakistan’dan uçak getirdik, Uçaktan 12 tane vaka çıktı. Bu durumla nasıl başa edeceğimizi bilemiyoruz” dedi.
 
Cem Kınay’ın Instagram yayınına katılan Anex Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, dünyanın Covid-19 salgınının da en kötü dönemi atlatmadığını söyledi.  Covid – 19 salgını konusunda yetkililerle hatta Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la bile benzer düşünmediğini anlatan Koçkar, “Bakanla aynı dili kullanmadım, onun kadar pozitif düşünmedim. Önceki gün Kazakistan’dan uçak getirdik, Daha gelir gelmez uçakta 12 tane vaka çıktı. Bunlarla nasıl baş edeceğimizi bilemiyoruz” dedi.
 
Önümüze Ne Çıkacağını Bilmiyoruz...
 
Neşet Koçkar; Turizmde Bu Yılı Yok Saymak Lazım...
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sektörden gelen birisi olduğunu ve çok çalıştığını vurgulayan Neşet Koçkar sözlerini şöyle sürdürdü: “Denenmemiş bir şeyde önümüze neler çıkacağını kimse bilmiyor. Mesela öğrendim ki, dün yeni gelen Kazak misafirde pozitif vaka çıktı, şoför de karantinaya alındı rehber de. Otel diyor ki ‘burada kalmasın’. 
 
Yolcu diyor ki, ‘ben 14 gün karantinada kalmak istemiyorum, beni geri götürün, bu hava yolu ile uçmak istemiyorum.’ Konuyu şuraya bağlamak istiyorum. Önümüzdeki süreçte, pratikle ortaya çıkacak sonuçlar bizi yönlendirecek. Ama zaten dünya bu konuda ne yapacağını bilmiyor. Bu nedenle çok da plan yapılacak bir dönem değil. Biraz başımıza gelecek, yaşayacağız, öğreneceğiz. Ama genel olarak bu illetten kurtulmadığımız sürece işler rayına girmeyecek”
 
Yurt içi Turizmde 2020 Turizm Sezonunu Saymak Lazım...
 
Neşet Koçkar; Turizmde Bu Yılı Yok Saymak Lazım...
Covid-19 salgını nedeniyle 20202yi yok saymak gerektiğini belirten Koçkar, “Çok fazla cevapsız soru var. Dolayısıyla ben herkese aynı şeyi tavsiye ediyorum; bu yılı biraz yok saymak lazım. Bu işin renk değiştirdiği, şekil değiştirdiği, gelecekte bu eskisi gibi yapamayacağımız da ortada” dedi.
 
Rusya’da Günlük 7 Bin Vaka...
Rusya pazarı konusunda da açıklamalarda bulunan Koçkar, “Rusya’da günde ortalama 7 bin vaka çıkıyor. Bu insanları buraya getirmek işin bir parçası. Peki bunlarla beraber Antalya yarın anormal bir vaka sayısına ulaşır, vaka sayısı alıp başın giderse ne olacak? Olaya sadece işin ekonomik boyutuyla bakmamak gerekiyor. Mesela bugün yarın Ukrayna’ya başlayacağız ama açık konuşayım ben çok kaygılıyım” diye konuştu
 
Rusya 1 Ağustostan Önce Olmaz...
 
Neşet Koçkar; Turizmde Bu Yılı Yok Saymak Lazım...
Bir süre önce Rusya’da bazı şehirlerden uçuş konuşulduğunu, şimdi bu konunun kapandığını belirten Koçkar, “Rusya yakın zamanda kolay kolay açılmayacak. Rusya pazarıyla ilgili benim iyi tahminim 1 Ağustos. Kötü tahminime göre de bu iş eylül-ekime kadar sürer. Böyle bir durumda, eğer Mısır devreye girmezse, büyük ihtimalle sezon eylül ve ekim aylarına kadar sürer Rusya’da. Mısır’ın o dönemde hem hava koşulları hem fiyatları Türkiye’den daha iyi olacak. Şu anda onların kış fiyatları bile bizden iyi. Ve dolayısıyla kış dönemi için ciddi bir fiyat rekabeti olur” dedi.
 
Almanya Ayak Direyecek...
Hafta içinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Almanya’ya gideceğini hatırlatan ANEX Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, “Olay nasıl bir boyuta gelir, nasıl bir faydası olur bilmiyorum ama benim gördüğüm Almanya bu konuda ayak direyecek. Ben bu konuda ondan da çok fazla umutlu değilim” diye konuştu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler