Şef Volkan Çalan "Anneleri" Yarıştırdı...

Volkan Çalan, Seyit Çetinkaya, Orhan Ayar, Fatih Okur, Özhan Özsaraç ve İbrahim Özçelik’in jurilik yaptığı yarışmada veliler kendi kültürlerine ait yemekleri hazırlayarak jurinin beğe...

Şef Volkan Çalan "Anneleri" Yarıştırdı 
TAH - Sadi GÜR
 
Pek çok ülke ve şehirden öğrenciler olan Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu’nda veliler arasında yemek yarışması düzenlendi. 
 
Norveç, Kazakistan, Rus ve Türkiye’nin pek çok şehrinden öğrencinin eğitim gördüğü Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu’nda yemek yarışması düzenlendi. Mukarnas Otel Executive Şefi Volkan Çalan’ın düzenlediği yarışma “Veliler öğrenciler için yarışıyor” adıyla düzenlendi. 
 
 
Hem farklı yörelerin yemeklerini görmek hem de okuldaki dayanışmayı arttırmak için yapılan yemek yarışması renkli görüntülere sahne oldu. 
 
Volkan Çalan, Seyit Çetinkaya, Orhan Ayar, Fatih Okur, Özhan Özsaraç ve İbrahim Özçelik’in jurilik yaptığı yarışmada veliler kendi kültürlerine ait yemekleri hazırlayarak jurinin beğenisine sundular. 
 
Yarışmayı Gaziantep mutfağından içli köfte kazanırken, Hatay mutfağından sarma ikinci, Kazakistan’dan cheescake ve Alanya’da Gülüklü Çorba ise üçüncü oldu.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer mesleki haberinizin yada yemek tarifinizin sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki prosedürleri inceleyerek gönderebilirsiniz. Yapılacak kısa değerlendirmeden sonra haberin altında sizin isminiz olacak şekilde içeriğiniz sitemizde yayınlanacaktır.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı