Tarsus Gastronomi Günlerinin 3.’sü Düzenlendi

Tarsus Gastronomi Günlerinin 3.’sü Düzenlendi

Düzenlenen panelde, yemekler 'de zeytinyağı ve ince detaylarla yemek yapmanın kurallarını anlattı. Türkiye’nin ve Mersin’in ünlü şefleri yemek ve zeytinyağı eşleştirmeleri...

Tarsus Gastronomi Günlerinin 3.’sü Düzenlendi
Tarsus mutfağının zenginliklerini tüm Türkiye’ye gösteren ve bu yıl 3.’sü düzenlenen Tarsus Gastronomi Günleri devam ediyor. Türkiye’nin ve Mersin’in ünlü şefleri yemek ve zeytinyağı eşleştirmeleri üzerine panel düzenledi.
 
Bu yıl 3 gün sürecek Tarsus Gastronomi Günleri’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Tarsus Belediyesi, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Kent Konseyi, Tarsus Kent Konseyi, Tarsus Slow Food Grubu ile Tarsus Zeytin Platformu işbirliğiyle gerçekleşen programın ikinci gününde, zeytinyağının gastronomideki yeri ile geleneksel ve yöresel yemekler üzerine panel düzenlendi.
 
Zeytindostu Derneği Başkanı Prof.Dr. Fügen Durlu Özkaya, Türkiye’nin ünlü şefleri şef Aylin Yazıcıoğlu ile şef Melih Demirer ve Tarsus Belediyesi’nin şefi Zafer Kayrak, vatandaşlarla bir araya geldi. Düzenlenen panelde, yemeklerde zeytinyağı ve ince detaylarla yemek yapmanın kurallarını anlattı.
 
Gün boyu süren festivalde alanda trio müzik performans gösterisi ile Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü öğrencilerinin, ’Tarsus’tan manzaralar’ konulu resim çalışmaları da halkın beğenisine sunuldu.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer mesleki haberinizin yada yemek tarifinizin sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki prosedürleri inceleyerek gönderebilirsiniz. Yapılacak kısa değerlendirmeden sonra haberin altında sizin isminiz olacak şekilde içeriğiniz sitemizde yayınlanacaktır.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı