Akademik Aşçılar Geleceğimize Umut Veriyor

Akademik Aşçılar Geleceğimize Umut Veriyor

Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu ’nun Chocolate Cup 2019 adıyla bu yıl 2.’sini düzenlediği etkinliğe Avra...

Akademik Aşçılar Geleceğimize Umut Veriyor
Avrasya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü madalya geleneğini bozmadı. Bölüm öğrencileri katıldıkları yarışmadan iki altın ve bir gümüş madalya ile döndü.
 
Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu’nun Chocolate Cup 2019 adıyla bu yıl 2.’sini düzenlediği etkinliğe Avrasya Üniversitesi öğrencileri en iyi menüleri ile katıldı.
Festivale ulusal ve uluslararası şefler, aşçılar, tedarikçiler, mutfak bölümünde okuyan öğrenciler, sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleri, gurmeler, meslek yazarları, akademisyenler, eğitimciler, blogerlar büyük ilgi gösterdi. Organizasyon süresince katılımcı firmaların sunumları, interaktif gösteriler ile şeflerin kendi başarı hikayelerinden oluşan dinletiler gibi etkinlikler yer aldı.
 
ŞEFLERİN ÖZEL YEMEK TARİFLERİ2019 Chocolate Cup yarışmasında birçok üniversite ve liseden katılan 110 yarışmacı içerisinden Avrasya Üniversitesi’ni temsil eden Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinden Berkehan Yıldız truffle kategorisinde ‘’Yaban Mersinli Naneli Truffle’’ tarifiyle altın madalya alarak birinci, Kardelen Eyüboğlu çikolatalı pralin kategorisinde ‘’Kayısı ve Fesleğenli Çikolata’’ tarifiyle altın madalya alarak birinci, İsmail Mert Çiçekler Çikolatalı mousse kategorisinde ‘’Passion Fruit Soslu Mousse’’ tarifiyle gümüş madalya alarak ikinci oldu.
 
Öğrencileri yarışma dönüşünde Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız’ı makamında kabul etti.
Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan ve Genel Sekreter Gülay Yeniçeri ’ninde bulunduğu karşılamada Yıldız, Avrasya Üniversitesi öğrencilerinin birçok alanda kazandığı başarılara övgülerle vurgu yaparak, ‘’Bizler bu üniversiteyi kurduğumuzda tamda bu günlerin hayalinde idik. 
 
Alanında başarılı öğrenciler yetiştireceğiz, güzel ülkemizin yarınlarını güçlendireceğiz diye düşünmüştük.
Özellikle son dönemlerde neredeyse her bölümümüz alanında hangi yarışmaya, turnuvaya katılsa başarıyla geri dönüyor. Bizleri bundan çok mutlu edebilecek bir şey yoktur. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Yönetim olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada onların destekçisi olmaya devam edeceğiz’’ dedi. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler