loader
Aşçılık Camiası Kimin Nerede Olduğunu Çok İyi Bilir !

Aşçılık Camiası Kimin Nerede Olduğunu Çok İyi Bilir !

Siz Zahmet Etmeyin, kendinizi oluğunuzdan farklı göstermeye çalışmaya. Camiamız Kimin Ne Olduğunu...

 
Aşçılık Camiası Kimin Nerede Olduğunu Çok İyi Bilir !
 
Siz Zahmet Etmeyin, kendinizi oluğunuzdan farklı göstermeye çalışmaya.  Camiamız Kimin Ne Olduğunu İyi Bilir. Sosyal medyadaki sevgili meslektaşlarıma bakıyorum da “sanatkar ustaları tenzih ediyorum” ama birçoğu reklam, regale, desinler peşindesiniz.
 
Kısaca kendini olmadığı ve hakketmediği halde isimlerinin başına veya sonuna yakıştırdıkları royal, master, executive vb. Etiket koymaları bu camiadaki birçok sanatkâr ustalarımızı rahatsız etmektedir. 
 
Sevgili meslektaşlarım bu etiketleri size kim verdi uluslararası yarışma arenalarında mı aldınız, kraliyet Ailelerine veya Hanedanlara aşçılık mı yaptınız da "Royâl Chef" oldunuz? 
 
Hangi menüyü tasarlayıp Türk mutfağına katkıda bulundunuz' da "Executive Chef" oldunuz, hangi üniversitelerin gastronomi bölümlerin de mastır yapıp, doktora yapıp, tez yapıp ta mı bu master cheef ünvanı nı aldınız. Arkadaşlar ustalık ne oldu, kalfalık ne oldu, usta başı lık ne oldu? 
 
Tabiki bunların modası geçti, tabi ki sizde haklısınız ben yalnızca o kolpa "Chef" lere bizim ustalarımız derdi ki “çırağın iyisi ustasına küfür ettirmez” ama birçoğunu belki de rahmetli olmuş ustalarına sabahtan akşama kadar küfür ve hakaret ettiriyorsunuz. 
 
Ustalarınız master miydi? royâl miydi? yoksa aşçı başı mıydı? şunu söylemek isterim ki sizin yaptıklarınız psikolojide megaloman ve hatta şizofreniye girmektedir. 
 
Olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek hayal kurmak kurduğu hayallere kendisinin dahil inanmadığını başkalarını inandırmaya çalıştırmak. Emin olun ki sizin bu yaptıklarınız şizofreni belirtisidir… 
 
Şu paylaşımları gören ve gerçekten sizi tanıyıp takip eden sosyal medyadaki arkadaşlarınızın arasında psikiyatri doktorları olsa inanın bir çoğunuza şizofreni teşhisi koyar ve sizi hastaneye yatırır.
 
Lütfen arkadaşlar Türk mutfağına emek veren birbirinden kıymetli sanatkâr ustalarımıza ve emekçi meslektaşlarınıza biraz saygı lütfen.
 
Biraz silkelenin ve kendi özünüze dönün. İlerlemenin hayal ile değil üretmekle mümkün olduğunu anladığınız zaman iyi birer usta olacaksınız 
 
Camiamıza saygılarımla. 
Kenan USTA
 


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler