Karnıyarık Tarifi -02-

Karnıyarık Tarifi -02-

Osmanlı Saray Mutfaklarının Vazgeçilmez Yemeklerinden Karnıyarık Tarifi, Patlıcan Yemekleri Osmanlı Saray Mutfaklarının Vazgeçilmez Yemeklerinden Biridir. Yöresel Mutfaklarımız.

Patlıcan Yemekleri Osmanlı Saray Mutfaklarının Vazgeçilmez Yemeklerinden Biridir. Yöresel Mutfaklarımızda Yapılan  Sebzeli Ve Kıymalı Yemeklerimizden Olan Karnıyarık , Zaman Zaman Osmanlı Saray Mutfağında Önemli Menülerin İçerisinde Sebzeli, Kıymalı Yemekler Ve Kızartmalar Başlığı Adı Altında  Kendi  Kategorisinde Yerini Almıştır.
 
Karnıyarık Tarifi
Kullanılan Malzemeler 
 
*    1 Kg. Kırmızı Patlıcan 
*    1 Kg. Kıyma
*    2 Baş Soğan
*    2 Domates 
*    3-4 Yeşil Biber,
*    1 Demet Maydanoz 
*    Tuz, 
*    Karabiber, 
 
Karnıyarık Yapılış Tarifi
Patlıcanlar temizlenip şerit halinde soyulup bütün olarak yağda kızartılır.
Diğer taraftan ince kıyılmış soğan kavrularak kıyma ilave edilip kavurma işlemi devam eder. 
Buna küçük doğranmış domatesler, biberler, de ilave edilip kavurma işlemi tamamlanıp, maydanoz, tuz ve karabiber karışımı ile iç hazırlanır. 
Patlıcanların ortası açılıp bu karışım ile doldurulup kendi suyu ile orta ateşte veya fırında 5-10 dakika daha pişmesi sağlanır.
 
Türk Aşçı Haberleri İlgili Tarif İçin Alternatif Tavsiye;
Sizler için İnternet üzerinde yapmış olduğumuz bir araştırmada takipçilerimize layık bulduğumuz “Nefis Patlıcan Yemeklerinden” ile ilgili alternatif bir videonun sunumundan da faydalanabilirsiniz
 
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu nefis ve lezzetli yemek tariflerini denediğinizde sayfanın en altında bulunan yorumlar düşüncelerinizi yazarak bizimle paylaşırsanız seviniriz.

 Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler