loader
Fethiyeli ünlü şefler Estonya’da

Fethiyeli ünlü şefler Estonya’da

Fethiyeli ünlü şefler Estonya’da Türk Büyükelçiliğin organize ettiği Parnu Türk Haftasında Türk ve Osmanlı...

 
Fethiyeli ünlü şefler Estonya’da 
Fethiyeli ünlü şefler Estonya’da Türk ve Osmanlı yemeklerini tanıttılar
Fethiyeli ünlü şefler Estonya’da Türk Büyükelçiliğin organize ettiği Parnu Türk Haftasında  Türk ve Osmanlı yemeklerini tanıttılar Şef mavi fethiye profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı ve Yakut mutfak akademi eğitim koordinatörü  Onur Arslan ve denetleme kurulu üyesi Erdal Köse ülkede bulunan devlet yöneticilerine,  iş adamlarına ve Kurum amirlerine hem Pärnu bölgesinde hemde başkentti Tallinn de bulunan Türk büyükelçiliğinde resepsiyon daveti vererek Yemeklerimizi tanıttılar aynı zamanda ülkede bulunan Lise ve üniversite düzeyi okullarda Türk ve Osmanlı yemekleri workshopları düzenleyerek yemekleri öğrettiler ve tattırdılar.
 
Ayrıca Türk bayrağını bir Restaurant’a asarak Türk yemeklerini alacart servis ederek bütün Estonya vatandaşlarını yemeklerini tattırdı ve büyük beğeni aldılar. Dernek Başkanı Onur Arslan Türkiye’de iyi tanındıklarını bir çok şehirde Dernekler ve okullar ile ortak proje yürüttüklerini Dolayısı ile bu tür çalışmalarda tercih edildiklerini ve daha öncede Makedonya’da bu program çerçevesinde tanıtım yaptıkları için bakanlık konsolosluk ve büyükelçiliklerin kendilerini çağırarak organizasyon yaptıklarını belirtti bizleri tercih sebebleri yaptığımız organizasyonların başarılı olması ve amacına uygun olması önemli rol oynuyor diye belirtti. 
 
Fethiye, Muğla ve Türkiye’de bulunan Kurum , işletme ve firmaların mutlaka destek olmalarını istediklerini belirtti . Denetleme kurulu üyesi Erdal Köse de dernek başkanımız herşeyi söyledi başkana katılıyorum bu tür organizasyonlar yurtdışında çoğaltılabilirse Türk ve Osmanlı yemekleri istediğimiz değere ulaşacaktır burda başta görev biz şeflere ve firma Kurum ve işletmelere düşüyor yeterli desteklerde bulunurlar ise dernek olarak bir çok önemli projelere imza atarız dedi . 
 
Bir çok şeyi kendi imkanlarımız ile yaptık destek bekliyoruz diyor .Başkan Onur Arslan emeği geçen herkese teşekkür ederek herkesin desteğini bekliyoruz dedi .Konuyla ilgili Büyükelçimiz  katılım gösteren misafirlerin yemeklerini çok beğendiğini ve tekrar yapılması konusunda istekli olduklarını belirtti. şeflerimize teşekkür etti .
 
Onur ARSLAN
onur_arslan48@hotmail.com
Mutfak akademi Eğitim koordinatörü / Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği Başkan'ı / Taşfed Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi / Tv sunucusu / Dergi -Gazete Yemek Yazarı
 


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler