Yemek Blogger’larından Malatya Lezzetlerine Tam Not

Yemek Blogger’larından Malatya Lezzetlerine Tam Not

Sosyal medyada binlerce takipçileri bulunan Blogger’lar takipçilerine Malatya yemeklerinin lezzetlerini anlatarak, Malatya’ya gelmeleri ve şehrin lezzetlerini tatmaları tavsiyesinde bulundu.

Yemek Blogger’larından Malatya Lezzetlerine Tam Not
Türkiye’nin ünlü yemek Blogger’ları Malatya’yı ziyaret ederek, eşsiz lezzetleri takipçileri ile paylaştı. 
 
Malatya Valisi Ali Kaban’ın davetiyle önceki gün Malatya’ya gelen Blogger’lar Battalgazi, Yeşilyurt ve şehir merkezindeki çeşitli turistik yerleri gezerek yöresel yemeklerin tadına baktı.
 
Sosyal medyada binlerce takipçileri bulunan Blogger’lar takipçilerine Malatya yemeklerinin lezzetlerini anlatarak, Malatya’ya gelmeleri ve şehrin lezzetlerini tatmaları tavsiyesinde bulundu. Şehirin ünlü olan bir kebapçısında kebabın tadına da bakan Blogger’lar kebabı çok beğendiklerini söylediler.
 
"Malatya bir gastronomi şehri"
Malatya’da gastronomi olarak çok güzel mekanlar gezdiklerini söyleyen Çukurova Turistik Otelciler Birliği Başkanı Tayyar Zaim, "Bence Malatya, Türkiye’de gastronomi şehir olmaya aday değil, bir gastronomi şehridir. Sadece bunun çok iyi tanıtılması ve pazarlanması gerekiyor.
 
Yöresel Yemeklerimizden Ve Yöresel Mutfaklarımızdan  Malatya Lezzetleri, Malatya Yemekleri Nelerdir?
 
Malatya dediğimiz zaman sadece kayısı akla geliyor ama aslında Malatya’nın çok daha güzel lezzetleri var. Ben bu noktada Malatya’da bir lezzet festivali tadında bir festival yapılmasını buradan öneriyorum” dedi.
 
"Malatya'nın Adana'dan ve Hatay'dan ve Gaziantep’ten  farkı yok"
Blogger Mehmet Güven ise, “Türkiye’nin birçok yerini gezmiş birisi olarak söylüyorum, Malatya’nın Adana’dan, Gaziantep’ten ve Hatay’dan farkı yok. Sadece tanıtım eksik. Burada kayısı denen bir gerçek var, kayısıyla yapılmayacak şey yok.
 
Bizim aslında sıkıntı olarak gördüğümüz şey ulaşım, insanlar buraya gelmek istiyor ama ulaşım sıkıntı. Bence çözülmesi gereken ilk sorun ulaşım” şeklinde konuştu.
 
"Gastronomi Malatya'ya çok şey katacak"
Misafirlere Malatya’yı gezdiren Valilik Basın Müdürü Halil İbrahim Kılıç ise, “İzmir ve Adana’dan gastronomi alanında ünlü Blogger yazarları Malatya’ya geldi, bu organizasyonu Malatya’daki işletmelerin desteği ile yaptık.
 
Malatya aslında helvayı yapmaya her yönüyle müsait ama bu helvayı pişirip sıcak olarak sunmak gerekiyor. Bizim artık gastronominin Malatya’ya bir şeyler katacağına inanmamız gerekiyor” diye konuştu.
 
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler