loader
İzmir Çikolata Festivali

İzmir Çikolata Festivali

DAÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri İzmir Çikolata Festivali'ndeydi Doğu Akdeniz Üniversitesi

İzmir Çikolata Festivali
DAÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri İzmir Çikolata Festivali'ndeydi
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri İzmir’in tarihi ve kültürel miraslarını keşfetmeye yönelik kültür turu düzenledi.
Söz konusu geziye Ürdün, İran, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Türkiye Cumhuriyeti’nden (TC) gelen toplam 35 öğrenci katıldı.
Gezi kapsamında Bayraklı’da düzenlenen çikolata festivaline katılan öğrenciler orada düzenlenen atölye çalışmasına ve söyleşilere de katılarak yapılan çeşit çeşit çikolataları tatma imkanı yakaladılar. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri açısından oldukça yararlı olan söz konusu atölye çalışmasında, öğrenciler çikolatanın yapım aşaması hakkında da bilgi sahibi oldular. 
Öğrenciler gezi süresince İzmir Saat Kulesi, Foça, Ayvalık, Cunda Adası, Rüzgar Gülleri, Rum evleri, Şeytan Sofrası, Tarihi Asansör gibi tarihi yerleri de ziyaret ettiler. Öğrenciler gezi sırasında bölgeye özgü lezzetleri de tatma fırsatı yakaladılar.
DAÜ Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nazenin Ruso ve Öğretim Görevlisi Turan Değirmencioğlu öncülüğünde gerçekleştirilen gezi sonunda öğrenciler turdan oldukça keyif aldıklarını ve kendileri için verimli geçtiğini belirttiler. DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı ve Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hasan Kılıç, bu tarz gezilerin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğinin altını çizdi.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler