Mengen'de Ulusal Aşçılık Kampı'nın protokolü imzalandı

Mengen'de Ulusal Aşçılık Kampı'nın protokolü imzalandı

Abant İzzet Baysal üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Elif Yücetürk, Mengen...

Mengen'de Ulusal Aşçılık Kampı'nın protokolü imzalandı
Abant İzzet Baysal üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Elif Yücetürk, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Mengen Kaymakamı Hasan Günaydın, Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celebci ile Aşçılık Okulu Mezunları Derneği(AŞOMDER) yönetim kurulu temsilcileri, 22-29 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak olan kampın protokolünü imzaladı. 
 
Bu yıl ilçede 4'üncüsü düzenlenecek olan Ulusal Aşçılık Kampı Türkiye'nin dört bir yanındaki okullardan gelen öğretim elemanları ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek. Kampa 56 üniversiteden katılım olacak.
 
Türk aşçı adaylarının Aşçılık Eğitimlerinde gerek Türk, gerekse dünya mutfağı konusunda vizyonlarını geliştirmeyi amaçlayan kamp 7 gün sürecek. Kampın eğitimleri dünyaca ünlü otel ve restoranların mutfaklarına şef olarak çalışan AŞOMDER üyeleri tarafından verilecek. 
 
7 gün boyunca eğitim için özel olarak hazırlanan mutfaklarda, genç aşçı ve aşçı adaylarına yemek pişirme yöntemlerinin incelikleri uygulamalı olarak anlatılacak. Her gün sabahtan başlayıp akşama kadar süren yoğun eğitim süresince katılımcılar kırmızı et, tavuk, hindi, ördek gibi etlerin işleme ve pişirme yöntemlerinin yanı sıra, bulgurdan kinoaya, bakliyattan pirince, hamur işlerinden zeytinyağlılara, deniz ürünlerinden suşiye kadar geniş bir yelpazede eğitim alacaklar.
 
Destekçilerin katkılarıyla gerçekleşen eğitim kampında bu sene ayrıca; yemek ile sanat ilişkisi, sosyal medya kullanımı, insan kaynakları, hijyen ve porselen gibi konular hakkında da seminer ve paneller gerçekleştirilecek. Abant İzzet Baysal üniversitesi, Mengen Kaymakamlığı, Mengen Belediyesi ve öztiryakiler A.Ş.’nin proje ortağı olarak destek verdiği kampta, katılımcıların konaklama ve yeme-içme giderleri AŞOMDER ve destekçiler tarafından karşılanacak.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler