Menemen, Abd’deki Ünlü Otelin Menüsüne Girdi!

Menemen, Abd’deki Ünlü Otelin Menüsüne Girdi!

Türk mutfağının popülerliğini ve dünya çapında tanınmasını artırmak için çalışmalar yürüten Turkey...

Menemen, Abd’deki Ünlü Otelin Menüsüne Girdi!
Türk mutfağının popülerliğini ve dünya çapında tanınmasını artırmak için çalışmalar yürüten Turkey ONE Derneği’nin çabaları sonuç verdi. ABD’nin en köklü otellerinden The Breakers Hotel’in menüsüne giren menemen, konukların büyük beğenisini kazandı.
 
Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu Derneği (Turkey ONE), Türkiye’nin eşsiz kültürel mirası ile tarihi ve doğal zenginliklerini tüm dünyaya tanıtırken, uluslararası platformlara bir marka olarak taşıyarak kültürel ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmayı hedefliyor.
 
Turkey ONE Derneği 
Turkey ONE Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını Demet Sabancı Çetindoğan yaparken, Çiğdem Simavi, Sevda Elgiz, Özlem Gençoğlu ve Avi Alkaş yönetim kurulu üyeliklerini sürdürüyor. Derneğin Gastronomi Komitesi üyeleri ise Özlem Gençoğlu, Nedim Esgin, Harika Güral, Beril Miskavi ve Arzu Güran.
 
Türk Mutfağını tanıtım kampanyası
Türkiye’yi uluslararası platformlara bir marka olarak taşımayı hedefleyen Turkey ONE Derneği’nin bir süre önce başlattığı Türk mutfağını tanıtım kampanyası dünya çapında bir etki yaratıyor.
 
Turkey ONE Derneği, Gastronomi Komitesi ile dünyaya Türk lezzetlerini tanıtmak için bir süredir yoğun faaliyet gösteriyor.
Komite, dünyanın popüler turistik şehirlerinin restoran menülerinde, İspanya’dan “Paella”, Peru’dan “Ceviche”, Orta Doğu’dan “Falafel” ve “Humus” gibi çeşitli ülkelerin imzasını taşıyan yemeklere rastlandığı düşüncesinden hareketle, bu konsepte dahil edilebilecek Türkiye’nin imza yemekleri arasında seçim yapmıştı.
 
Menemen menüye eklendi
Her damağa hitap eden; kolay bulunan malzemeler ve basit bir hazırlık süreci gerektiren; takip edilmesi kolay tarifi sayesinde her şefin kolaylıkla hazırlayabileceği yiyecekler arasında yapılan seçimde “Menemen” için çalışmalara başlanmıştı.
 
Gastronomi Komitesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında, son olarak ABD’nin en köklü otellerinden The Breakers Hotel, konuklarına “Menemen” ikram etti.
 
Tarihi 1895 yılına kadar dayanan Palm Beach’teki The Breakers Hotel’in menüsüne giren “Menemen”, usta aşçıların sunumuyla 550 konuğun menüsüne eklendi. Menemen, Paskalya Bayramı dolayısıyla otele brunch için gelen yabancı konuklar tarafından büyük beğeni aldı.
 


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler