Festival 4 Şubat'ta Yapılacak

Festival 4 Şubat'ta Yapılacak

İlçe Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, yazılı açıklamasında, ilk festival sonrasında Türkiye'nin dört bir yanından...

Festival 4 Şubat'ta Yapılacak
Sivrihisar Belediyesince bu yıl ikincisi düzenlenen "Dövme Sucuk Festivali" 4 Şubat'ta yapılacak. İlçe Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, yazılı açıklamasında, ilk festival sonrasında Türkiye'nin dört bir yanından sucuk talep edilmeye başlandığını ifade ederek kasapların sucuk yetiştiremediğini belirtti.
 
Sivrihisar'ın tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra yöresel lezzetlerini de tüm dünyaya tanıtma konusunda iddialı olduklarını vurgulayan Yüzügüllü, şunları kaydetti:
 
"2017 yılında ilkini düzenlediğimiz, yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı festivalimizde, 2 ton sucuk ekmek dağıtımı gerçekleştirdik. 2018 yılında bu ilgiyi büyüterek ülke çapında yapmak için uğraşıyoruz. Tüm Türkiye'nin Sivrihisar'ı gelip görmelerini ve yemek kültürümüzden tatmalarını istiyoruz."
 
Festival, 4 Şubat'ta vatandaşlarla buluşacak.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler