Belgrad'da Türk Sanatları ve Türk Mutfağı Tanıtıldı

Belgrad'da Türk Sanatları ve Türk Mutfağı Tanıtıldı

Bu anlamlı etkinlikte, ebru, hat ve ağaç baskı gibi geleneksel Türk sanatları tanıtıldı. Programa ABD, İngiltere, İtalya, İspanya, Filistin, Fas, Avusturya, Güney Kore, Japonya, İsviçre..

 
Belgrad'da Türk Sanatları ve Türk Mutfağı Tanıtıldı...
 
Türk Aşçı Haberleri'nin bildirdiğine göre, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da, Türk sanatları ve mutfağının tanıtıldığı özel bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlik, Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy'un eşi Canan Parmaksızoğlu Aksoy'un davetiyle büyükelçilik konutunda düzenlendi.
 
Geleneksel Türk Sanatları ve Yemekleri Büyük İlgi Gördü
Bu anlamlı etkinlikte, ebru, hat ve ağaç baskı gibi geleneksel Türk sanatları tanıtıldı. Programa ABD, İngiltere, İtalya, İspanya, Filistin, Fas, Avusturya, Güney Kore, Japonya, İsviçre, Çekya, Endonezya, Meksika, Slovakya, Arnavutluk, Kanada, Finlandiya, Azerbaycan, Pakistan ve Bulgaristan'ın Belgrad büyükelçilerinin eşleri katıldı. Etkinlikte Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden yemekler de misafirlere sunuldu.
 
Geleneksel Sanatların Tanıtımı
Canan Parmaksızoğlu Aksoy, yaptığı konuşmada Yunus Emre Enstitüsü'ne (YEE) verdikleri destekten dolayı teşekkür etti ve etkinliğin amacının geleneksel Türk sanatlarını ve Türk Mutfağını tanıtmak olduğunu belirtti. Aksoy, konukların geleneksel sanatları uygulamalı olarak görmelerini istediklerini ifade ederek, misafirlerin ilgisine teşekkür etti.
 
Sanatlar ve Lezzetler Bir Arada
Etkinlikte, ebru, hat ve ağaç baskı hakkında detaylı bilgiler veren Aksoy, ayrıca etkinlikte sunulan Türk yemeklerini tanıttı. Bu özel etkinlikte, Türk kültürünün sanatsal ve gastronomik zenginlikleri bir araya geldi.
 
Türk Aşçı Haberleri olarak, bu tür etkinliklerin Türk kültürünün ve mutfağının tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını vurguluyor ve bu tür organizasyonların devamını diliyoruz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler