Ramazan Ayının Favori Lezzetleri Açıklandı...

Ramazan Ayının Favori Lezzetleri Açıklandı...

Ramazan ayının favori yemekleri arasında lahmacun zirveyi aldı, ardından pizza ve hamburger en çok tercih edilenler arasında yerini aldı. Sahur sofralarında ise lahmacunun yanı..

 
Ramazan Ayının Favori Lezzetleri Açıklandı...
 
Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri Web Sitesi olarak araştırmalarımıza göre, Ramazan ayı boyunca Türkiye'nin dört bir yanında sofraların en sevilen lezzetleri belli oldu. Bu yılki verilere göre, en çok sipariş alan şehirler sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli olarak kaydedildi.
 
Ramazan ayının favori yemekleri arasında lahmacun zirveyi aldı, ardından pizza ve hamburger en çok tercih edilenler arasında yerini aldı. Sahur sofralarında ise lahmacunun yanı sıra tavuk tantuni en fazla tercih edilen ikinci yemek oldu.
 
Çorbaların ve İçeceklerin Gözdesi
Ramazan ayının en iyi çorbalar arasında be çorba tercihlerinde mercimek çorbası zirvede yer aldı. Bu lezzetli seçeneği, ezogelin ve tavuk suyu çorbası izledi. İçeceklerde ise ayran, Ramazan yemeklerinde Ramazan boyunca en çok sipariş edilen içecek olurken, ardından kola ve su gelen en popüler seçenekler oldu.
 
Tatlı Tercihlerinde Modern Lezzetler Öne Çıkıyor
Tatlılar söz konusu olduğunda, profiterol yine geleneksel Türk tatlılarının önünde yer alarak en popüler tatlı seçeneği oldu. Profiterolün ardından fırın sütlaç ve kazandibi, en çok tercih edilen tatlılar listesinde yer aldı.
 
İftar Menüsünde En Sevilenler
Ramazan ayının en popüler ve Favori Lezzetlerinden  iftar menüsü, mercimek çorbası, lahmacun, ayran ve profiterolden oluştu. Bu menünün ardından ezogelin, pizza, fırın sütlaç ve kola ile tavuk suyu çorba, hamburger, kazandibi ve su içeren menüler, en çok tercih edilen diğer menü seçenekleri oldu.
 
Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri Web Sitesi tarafından sunulan bu bilgiler, Ramazan ayının en sevilen lezzetlerine dair ilgi çekici bir özet sunuyor. Ramazan boyunca, Türkiye'nin dört bir yanındaki sofralar bu lezzetlerle şenlendi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler