Yemek Sepeti'ne Rekabet Soruşturması Başlatıldı

Yemek Sepeti'ne Rekabet Soruşturması Başlatıldı

07.03.2024 tarihinde toplanan Rekabet Kurulu, ön inceleme sonuçlarını değerlendirerek, elde edilen bilgi ve belgeler ışığında ciddi ve yeterli bulgulara ulaştı ve şirket hakkında..

 
Yeni Gelişme: "Yemek Sepeti"ne Rekabet Soruşturması Başlatıldı
 
Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri web sitesi olarak kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre; popüler çevrim içi yemek sipariş platformu "Yemek Sepeti" üzerine, kendi kurye hizmetini üye işletmelere zorunlu kılarak ve işletmelerin faaliyetlerini engelleyerek rekabeti kısıtladığı iddiasıyla Rekabet Kurulu tarafından resmi bir soruşturma başlatıldı. Rekabet Kurulu'nun açıklamasına göre, "Yemek Sepeti Elektronik İletişim Perakende Gıda AŞ" adlı şirketin, online yemek sipariş ve dağıtım hizmetlerinde rekabeti engelleyici uygulamalar içerisinde olup olmadığı mercek altına alınıyor.
 
07.03.2024 tarihinde toplanan Rekabet Kurulu, ön inceleme sonuçlarını değerlendirerek, elde edilen bilgi ve belgeler ışığında ciddi ve yeterli bulgulara ulaştı ve şirket hakkında derinlemesine soruşturma yürütülmesine karar verdi. Karar, 24-12/211-M numarasıyla kayıtlara geçti. Rekabet Kurulu, bu tür kararları, ilgili işletmelere tebliğ edildikten sonra kamuoyuyla paylaşıyor. Bu açıklamanın, "Yemek Sepeti"nin rekabet yasalarını ihlal ettiği veya ileride cezai yaptırımlarla karşılaşacağı anlamına gelmediğini belirtmek önemlidir.
 
Bu gelişme, sektördeki rekabet koşullarının ve çevrim içi yemek sipariş platformlarının işleyişinin nasıl denetlendiğine dair önemli bir örnek teşkil ediyor. Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri olarak bu süreci ve sonuçlarını yakından takip ediyor, okurlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler