Türkiye Aşçılar Federasyonu Deneyimlerini Paylaşacak

Türkiye Aşçılar Federasyonu Deneyimlerini Paylaşacak

Bakan Dinkova, 5 Şubat'tan sonra Turizm Bakanlığı temsilcilerinin Türkiye Aşçılar Federasyonu'na (TAFED) ile deneyimlerini paylaşmak üzere bir toplantı yapılmas..

 
Türkiye Aşçılar Federasyonu Deneyimlerini Paylaşacak....
 
Bulgaristan’dan "Michelin“ sayesinde yemek turizmini tanıtma talebi...
 
Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan BGNES'in haberine göre, Turizm Bakanlığı, “Michelin” genel merkezine görüşme talebinde bulunan bir mektup göndererek Bulgaristan’ın, restoranlarını prestijli mutfak rehberine dahil etme talebinde bulundu.
 
Turizm Bakanı Zaritsa Dinkova, “Michelin”rehberinde 74 restoranı bulunan Türkiye'nin Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile görüştü. Bakan Dinkova, 5 Şubat'tan sonra Turizm Bakanlığı temsilcilerinin Türkiye Aşçılar Federasyonu'na (TAFED) ile deneyimlerini paylaşmak üzere bir toplantı yapılması konusunda mutabakata varıldığını açıkladı.
 
Çek Cumhuriyeti, Polonya ve Macaristan gibi rehberde yer alan diğer ülkelerin deneyimleri de araştırılıyor. Rehbere dahil edilmesinin, Bulgaristan markasının cazip bir yemek destinasyonu olarak genel tanıtımının bir parçası olacağını belirten Dinkova, bu nedenle Turizm Bakanlığı’nın "Michelin" ile temas kurmaya devam edeceğinin altını çizdi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler