"Food Fest" Antalya Gastronomi Festivali Başladı

'Sürdürülebilirlik, Biyoçeşitlilik ve Yerel Ürünlerin Desteklenmesi' temasıyla Karaalioğlu Parkı'nda bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Food Fest Antalya Gastronomi Festivali, lezzet..

 
"Food Fest" Antalya Gastronomi Festivali Başladı...
 
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Antalya'dan Dünyaya' mottosuyla bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası fuar ve festivallerden Food Fest Antalya Gastronomi Festivali, kapılarını açıyor. 1-3 Eylül tarihlerindeki festival, dünyadan ve Türkiye'den lezzet tutkunlarına ev sahipliği yapacak. Festival, Melek Mosso ve Buray konserleriyle renklenecek.
 
'Sürdürülebilirlik, Biyoçeşitlilik ve Yerel Ürünlerin Desteklenmesi' temasıyla Karaalioğlu Parkı'nda bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Food Fest Antalya Gastronomi Festivali, lezzet tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. 1-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festival üç gün boyunca dünyadan ve Türkiye'den birbirinden ünlü Michelin yıldızlı şefleri, gurmeleri, gastronomi ve turizm yazarlarını, sektörün farklı alanlarındaki profesyonelleri ağırlayacak. 
 
Festivalde Melek Mosso ve Buray konser verecek. Gastronomiye yönelik pek çok farklı başlıkta panel ve söyleşilerin düzenleneceği festival, ünlü şeflerin ve isimlerin workshoplarıyla renklenecek. Festival alanında kurulan stantlarda yöresel ürünler ve lezzetler sergilenecek.
 
Melek Mosso Konser Verecek
 
Karaalioğlu Parkı'nda düzenlenecek II. Uluslararası Food Fest Antalya, 1 Eylül Cuma günü saat 17.00'de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in açılış konuşmasıyla başlayacak. 
 
Açılışın ardından Başkan Muhittin Böcek ve şef Arda Türkmen'in katılımıyla 'Antalya'dan Dünyaya' isimli workshop gerçekleşecek. Yine açılış günü saat 18.30'da Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Osman Ayık'ın moderatörlüğünde STK'ların Turizm ve Gastronomi Sektörünün Gelişimine Katkıları & Uzun Dönemdeki Planları konulu söyleşi, ardından geleceğin menü trendlerinde Türk Michelin Şefler Mevlüt Özkaya ve Serkan Aksoy ile 'Antalya'nın Lezzetleri' başlıklı workshop düzenlenecek. Food Fest'in ilk günü saat 21.00'de Melek Mosso konser verecek.
 
Masterchefler Söyleşiye Katılacak
 
Festivalin ikinci günü olan 2 Eylül Cumartesi, Başkan Muhittin Böcek'in de katılımıyla İbradı'ya mor üzüm hasat turu düzenlenecek. 
 
Paneli söyleşi ve workshopların ağırlıklı olduğu ikinci günde Michelin Yıldızlı şefler Marc Segarra ve Yoshizumi Nagaya'nın workshopları, MasterChef Mehmet Yalçınkaya'nın katılımıyla Antalya Yemeklerinin Şef Restoran Menülerinde Yaygınlaştırılması için Yapılması Gereken Girişimler ve Tanıtımlar, MasterChef Somer Sivrioğlu'nun katılımıyla Yerel Mutfakların Yurtdışında Tanıtımında Uygulanması Gereken Stratejiler konulu söyleşi gerçekleşecek. Food Fest'in ikinci günü saat 21.00'de Buray festival alanında sahne alacak.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler