3. Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması Ne Zaman?

3. Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması Ne Zaman?

meslek liselerinin ve üniversitelerin (önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora) turizm, gastronomi, yiyecek-içecek, turist rehberliği, otel işletmeciliği vb. bölümleri ile halk eğitim..

 
3. Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması Bu Yıl Uluslararası Katılımla Düzenleniyor...
 
Anadolu'nun kültürü ve lezzetleriyle dolu yemekleri taçlandırmayı amaçlayan 3. Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. 
 
Yemek kültürümüzün zenginliğini tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla 2021 yılından beri düzenlenen yarışma bu yıldan itibaren ise Dünya genelinden her ülkeden ve her milletten insanların katılımına açık olacak. 
 
Böylelikle dünyanın her ülkesinden ve milletten insanlar hazırladıkları gastronomi haritamızda Anadolu yemeklerinin fotoğrafları ile yarışmaya katılabilecekler. 
 
Yarışmaya katılmanın ön koşulu, yemeklerin Anadolu coğrafyasına özgü olması. en farklı Yemek yarışmalarına katılmak isteyenler, Anadolu yemeklerini en iyi şekilde yansıtan fotoğraflarını göndererek yarışma heyecanına katılabilirler.
 
Yarışmanın jüri üyeleri arasında mutfak şefi ve şefleri, fotoğraf sanatçıları, gastronomi uzmanları yer alıyor. 
 
Ödüller arasında malzeme setleri, yemek kitapları ve dünya mutfağından lezzet dolu tatil paketleri var. Yarışmanın katılım koşulları ve detayları https://anatoliajournal.com/fotograf adresinde yer almaktadır. Yarışmaya son başvuru tarihi 10 Temmuz 2023’dir. 
 
Yarışma, “Genel” ve “Öğrenciler” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenleniyor. 
 
Öğrenciler Kategorisi:
 
meslek liselerinin ve üniversitelerin (önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora) turizm, gastronomi, yiyecek-içecek, turist rehberliği, otel işletmeciliği vb. bölümleri ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri ile özel eğitim kurumlarının gastronomi, aşçılık ve yiyecek-içecek dallarında kayıtlı olan 14 ve üstü yaşlardaki öğrencilerin/kursiyerlerin katılımına açık iken, genel kategoriye 17 ve üstündeki yaşlardaki kişiler katılabiliyor. 
 
3. Anadolu Yemekleri Fotoğraf Yarışması Ne Zaman?


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler