Zeki Açıköz'den

Zeki Açıköz'den "Ege Mutfağı"

Gecede katılımcılara Kırkağaç kavunu, fırınlanmış Urla enginarı, iç midyeli kabak çiçeği dolma, sübye ve ahtapot doldurulmuş bebek kalamar, fırınlanmış Oğlak fileto gibi lezzetler sunuldu. Chaîne des Rôtisseurs’ün bir..

 
Dünyanın en önemli gastronomi topluluklarından Chaîne des Rôtisseurs’ün Ankara üyeleri, Sheraton Otel’de düzenlenen yemekte buluştu.
 
Chaîne Des Rôtisseurs Ankara Bailli Ertan Allı’nın ev sahipliği yaptığı geceye katılanlar arasında Paraguay’ın Ankara Büyükelçisi Caferino Adrian Valdez Peralta da vardı.
 
Katılımcılar, otelin başarılı mutfak şefi Zeki Açıköz tarafından hazırlanan ‘Ege’ konseptli menüyü tattı. 
 
Ertan Allı, gecenin açılışında yaptığı konuşmada Chaîne des Rôtisseurs’ün tarihinin 1200’lü yıllara kadar uzandığını ve şu an dünyadaki bütün büyükşehirlerde üyelerinin bulunduğunu ifade etti. 
 
Allı, Chaîne des Rôtisseurs’ün bir dostluk ve gastronomi buluşması olduğunu belirterek, Yemek kuralları hakkında bilgi verdi. Allı, şefe olan saygı nedeniyle masalarda tuz ya da herhangi bir baharatın bulunmadığını sözlerine ekledi. 
 
Gecede katılımcılara Kırkağaç kavunu, fırınlanmış Urla enginarı, iç midyeli kabak çiçeği dolma, sübye ve ahtapot doldurulmuş bebek kalamar, fırınlanmış Oğlak fileto gibi lezzetler sunuldu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler