Türk Mutfağı Haftası Etkinlik 'lerinde 100. Yıl Aşı hazırlandı

Türk Mutfağı Haftası Etkinlik 'lerinde 100. Yıl Aşı hazırlandı

Ankara’da bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük gastronomi organizasyonu olma özelliği taşıyan etkinlik; reçete sunumları, organik pazar, gastronomi söyleşileri..

 
Ankara’nın yerel ürünleriyle dev kazanda “100. Yıl Aşı” hazırlandı...
 
Geleneksel Türk Mutfağı Haftası kapsamında Ankara Valiliği, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Altındağ Belediyesi ev sahipliğinde dünyada Türk Mutfağı Haftası düzenleniyor.
   
Dört gün boyunca Ankara belediyelerinin de katılımıyla Başkent’in coğrafi işaretli ürünleri ve yöresel lezzetlerinin sergileneceği etkinlikte, TAFED’e bağlı şefler Ankara’nın köklü yemek kültürünün eşsiz örneklerini ziyaretçilere sunacaklar.
  
Türk Mutfağı Haftası Etkinlik 'lerinde 100. Yıl Aşı hazırlandı
100 Aşçıdan 100 Yerel Ürünle “100. Yıl Aşı”
 
Programın ikinci gününde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümüne ithafen, TAFED’in 100 aşçısı ile birlikte “100.Yıl Aşı” hazırlandı. 
 
Vali Yardımcıları Dr. Ayhan Özkan, Neslihan Kısa Duman, Ediz Sürücü, Mustafa Erkayıran, Turan Yılmaz, Namık Kemal Nazlı, İlhan Turgut, Cihangir Güler’in yanı sıra Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Müdür Yardımcısı Ramazan Çilali ve TAFED Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Açıköz de bilinen Türk mutfağı şefleri ile birlikte yemeğin malzemelerini eklemek için kazanın başına geçerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.
 
Türk Mutfağı Haftası Etkinlik 'lerinde 100. Yıl Aşı hazırlandı
Ankara’nın 100 çeşit yerel ve coğrafi işaretli ürününün kullanıldığı yemek, 5 tonluk dev kazanda 16 saat pişirildikten sonra servis edildi. Yaklaşık 20 bin kişiye ikram edilmesi hedeflenen 100.Yıl Aşı’nın bir kısmı ücretsiz olarak halka dağıtılırken bir kısmı da Kızılay’a ulaştırıldı.
 
Ankara’da bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük gastronomi organizasyonu olma özelliği taşıyan etkinlik; reçete sunumları, organik pazar, gastronomi söyleşileri, gastro şovlar, yemek yarışmaları, deprem bölgesi şehirlerinden gelen şeflerin dayanışma mutfağı ve renkli yemek atölyelerinin yer aldığı dopdolu bir programla ziyaretçilerini bekliyor.
 
Türk Mutfağı Haftası Etkinlik 'lerinde 100. Yıl Aşı hazırlandı


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler