Sporculara Boru Kebabı

Sporculara Boru Kebabı

Kaburga etinin "zırh" diye tabir edilen büyük bıçakla çekilme 'sinin ardından şiş yerine kare şeklindeki boruda pişirilmesiyle hazırlanan "metrelik Adana boru kebabı", farklı sunumu ve lezzetiyle talep görüyor.

 
Adana Demirsporun yıldız futbolcuları Badou Ndiaye ve Henry Onyekuru, Adana'ya özgü boru kebabı yiyip Türk tatlılarını denedi. 
 
Onyekuru'nun her hafta boru kebap yemesinin gol atmasına yardımcı olduğunu söylediği belirtildi.Adana Demirspor'un yıldızları Badou Ndiaye ve Henry Onyekuru, kente özgü boru kebap yiyip osmanlı ve Türk tatlılarının tadına baktı.
 
Spor Toto Süper Lig'de 57 puanla 4. sırada bulunan Adana Demirspor'un yıldız futbolcuları Badou Ndiaye ve Henry Onyekuru geçtiğimiz gün kentte uzun yıllardır kebapçılık yapan Yaşar Aydın'ın kebapçısına gitti. Aydın'ın kendi tarifi olan kebab çeşitlerinden boru kebabın ve diğer kebap çeşitlerini tadan Ndiaye ve Onyekuru, daha sonra Türk tatlılarını denedi.
 
Onyekuru'nun dopingi boru kebapKebapçı Yaşar Aydın, Henry Onyekuru'nun her hafta gelip boru kebap yediğini söyledi. 
 
Aydın, "Onyekuru her hafta gelip burada kebabını yiyor. Kendisi de bize 'Boru kebap bana doping etkisi oluşturuyor. Yedikten sonra goller atıyorum' diye söyledi. 
 
Geçen haftada gelmişti ve boru kebap yiyip Kayserispor'a gol attı. Adana Demirspor'un birçok futbolcusu gücünü boru kebabından alıyor. Adana'yı ve Adana kebabını çok seviyorlar" diye konuştu.
 
 
Boru kebabı nedir, nasıl pişirilir?
 
Boru kebabı nedir, nasıl pişirilir? Kaburga etinin "zırh" diye tabir edilen büyük bıçakla çekilmesinin ardından şiş yerine kare şeklindeki boruda pişirilmesiyle hazırlanan "metrelik Adana boru kebabı", farklı sunumu ve lezzetiyle kente gelen turistlerin de beğenisini kazanıyor.
 
Kaburga etinin "zırh" diye tabir edilen büyük bıçakla çekilmesinin ardından şiş yerine kare şeklindeki boruda pişirilmesiyle hazırlanan "metrelik Adana boru kebabı", farklı sunumu ve lezzetiyle talep görüyor.
 
Kentin akla ilk gelen lezzetlerinden olan ve Türk Patent ve Marka Kurumuna yaklaşık 15 yıl önce tescil ettirilen Adana kebabına, merkez Yüreğir ilçesindeki bir restoranın sahibi Yaşar Aydın'ın yeni pişirme teknikleri farklı bir lezzet katıyor.
 
Aydın, erkek kuzunun kaburga etinin "zırh" diye tabir edilen büyük bıçakla çekilmesinin ardından, tuz ve toz kırmızı biber kullanıp yoğurarak elde ettiği kıymayı, içi boş 4 köşeli ve bir metrelik krom borulara saplayarak mangalda pişiriyor.
 
En iyi kebap tariflerinden Adana kebabı, boruda hem 4 tarafının iyi pişmesi hem de etin suyunun içinde kalmasıyla daha lezzetli bir hal alıyor.
 
Kebap, pişirildikten sonra lavaşın üzerine konarak, yanında közlenmiş biber ve domates, çeşitli salatalar ve ayran ya da şalgamla servis ediliyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler