Hakkarili Aşçılar Aşçılık Eğitimlerinde Çok Başarılı..

Hakkarili Aşçılar Aşçılık Eğitimlerinde Çok Başarılı..

Kursiyerlerin meslek edinip aile bütçelerine katkı sağlamaya başlamalarından memnuniyet duyduklarını belirten Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazif Tatlı, "Belediye ek binasında..

 
Hakkarili Aşçılar Aşçılık Eğitimleri İle Geleceğe Koşuyor
 
Türk aşçı haberleri olarak kaynağından edinmiş olduğumuz bilgiler göre, Merkez bünyesindeki kursta eğitim gören kursiyerler, meslek öğrenmenin yanı sıra hazırladıkları yemekleri işletmelere satarak kazanç sağlıyor.
 
Usta öğretici Ayfer Koparan'ın eğitim verdiği aşçılık mesleğinde kursiyerler, belediye ek binasında düzenlenen etkinlikte hazırladıkları yöresel yemekleri katılımcıların beğenisine sundu.
 
Hakkarili Aşçılar Aşçılık Eğitimlerinde Çok Başarılı..
Kursiyerlerin meslek edinip aile bütçelerine katkı sağlamaya başlamalarından memnuniyet duyduklarını belirten Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazif Tatlı, "Belediye ek binasında usta öğreticiler ve kursiyerlerin verdiği emeğin pratiğe dönmüş halini görüyoruz. 
 
Kursiyerlerimiz yöremize ait yemekleri Aşçılık Eğitimleri ve mutfak sanatlarında hem tanıtıp hem de elde ettikleri kazanımları uygulamalı olarak sergiledi. Usta öğreticiler başta olmak üzere kursa katılanları tebrik ediyorum. Bu kurs inşallah size ek iş olarak geri dönecek. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz." diye konuştu.
 
Hakkarili Aşçılar Aşçılık Eğitimlerinde Çok Başarılı..
Koparan ise 19 yıldır usta öğretici olarak görev yaptığını dile getirerek, 48 kursiyerin kurstan öğrendiklerini pratiğe dönüştürdüğünü ve güzel bir sonucun ortaya çıktığını aktardı.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler