Mutfak Sanatlarında Çikolata Uzmanı Yeni Şefler Yetişiyor...

Mutfak Sanatlarında Çikolata Uzmanı Yeni Şefler Yetişiyor...

Yaklaşık 18 yıldır yiyecek-içecek eğitimi konusunda faaliyet gösteren Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) ile dünyanın önde gelen endüstriyel kakao ve çikolata üreticilerinde..

Mutfak Sanatlarında Çikolata Uzmanı Yeni Şefler Yetişiyor...
 
Dünyanın lider kakao ve çikolata üreticilerinden Altınmarka ve Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) uzun yıllara dayanan iş birliklerine yepyeni bir proje ekleyerek, çekirdekten çikolataya tüm süreçlerin inceliklerinin öğretileceği ve çikolata şeflerinin yetiştirileceği bir eğitim programı hazırladı.
 
Eğitime, MSA Profesyonel Pastacılık öğrencileri ve mezunlarıyla, pastacılık sektöründe tecrübesi olan adaylar katılabilecek. Çikolata ve çikolatalı ürünler yapımı konusunda kendini geliştirmek ve kariyerinde yeni bir alan açıp, fark yaratmak isteyenler Uzman Çikolatacılık Eğitimi’ne kayıt yaptırabilecek.
 
Yaklaşık 18 yıldır yiyecek-içecek eğitimi konusunda faaliyet gösteren Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) ile dünyanın önde gelen endüstriyel kakao ve çikolata üreticilerinden biri olan Altınmarka, çikolatanın inceliklerinin öğretileceği ve çikolata şeflerinin yetişeceği bir eğitim programı hazırladı. 
 
Türkiye’de gastronomi haberleri, mutfak haberleri ve aşçı haberlerinde nde yer alan bilgilere göre büyük bir açığı kapatmak üzere yola çıkan MSA ve Altınmarka, Uzman Çikolatacılık Eğitimi ile çikolatanın kakaodan başlayan yolculuğundan yola çıkarak çikolata temperleme, kalıplama ve çeşitlendirme teknikleri gibi çikolata yapımının tüm aşamalarını eğitime katılacaklara aktaracak. Eğitimle birlikte alanında uzman çikolata şefleri yetiştirilecek. 
 
10 gün sürecek eğitim Avrupa’nın En İyi Çikolata Fabrikası seçilen Altınmarka Çikolata ve Kakao Fabrika gezileriyle başlayacak. İkinci gün katılımcılar teorik bilgiyle birlikte çikolata temperleme ve dekor çalışması yapacak. 
 
Gastronomi ve aşçılık eğitimlerinde Eğitim sürecinde çeşitli renkli kalıp çikolatalar yapacak olan katılımcılar, çikolata servisi ve çikolata hamurundan farklı ürünler yapımını da deneyimleyecekler. Eğitime, MSA Profesyonel Pastacılık öğrencileri ve mezunlarıyla, pastacılık sektöründe tecrübesi olan adaylar katılabilecek. 
 
Çikolata ve çikolatalı ürünler yapımı konusunda Aşçılık mesleğinde kendini geliştirmek, mesleki donanımını artırıp kariyerinde fark yaratmak isteyenler Uzman Çikolatacılık Eğitimine kayıt yaptırabilecek. 
 
“Çekirdekten çikolataya tüm süreçler hakkında donanıma sahibi olunacak”
 
Uzun yıllardır aynı heyecanı paylaşarak iş birliği içinde olduğumuz Altınmarka ile yaptıkları yeni projeden dolayı mutlu olduklarını belirten MSA’nın Kurucusu Mehmet Aksel, projeyle ilgili şöyle konuştu:
 
“Binlerce yıllık geçmişi bulunan çikolatanın zahmetli ve zor bir yolculuğu var. Çikolata yaratıcı ürünler çıkarmaya çok imkân veren bir ürün ancak çok meşakkatli bir işlenme sürecine sahip. Üretim süreçlerine hâkim olmak ve kaliteli malzemeyi tanımak çok önemli. Aynı zamanda mutfakta çikolatayla çalışmak için teknik donanıma da sahip olmak gerektiriyor. 
 
Sektördeki önemli bir ihtiyaca cevap vermek üzere Altınmarka ile birlikte bu eğitim programını hazırladık. Pastacılık alanında çikolata uzmanlığı edindirmek, branş kazandırmak için hazırladığımız bu eğitimle çikolata konusunda uzman şefler yetiştirilecek. Amacımız çikolatanın tüm süreçlerine hâkim, teknik donanıma sahip şefler yetiştirmek.”
 
“26 yıllık tecrübemizle çikolatanın tüm inceliklerini öğreteceğiz”
 
Sektöre çikolata alanında uzman şefler kazandırmayı sabırsızlıkla beklediklerini belirten Altınmarka, şunları söyledi:
 
“Altınmarka'nın hikâyesi Batı Afrika'da, dünyanın en iyi kakao çekirdeklerinin yetiştiği topraklarda başlıyor. Sadece ana hasat çekirdekleri ve çekirdekten çikolataya yüzlerce farklı reçetenin rehberliğinde yapılan üretimlerle devam ediyor. 
 
Her Altınmarka çikolatası, en yüksek teknolojinin eseri üretim tesisimizde, uzman ARGE ekibimiz tarafından, en tatlı tariflerinizde kullanılmak üzere özenle hazırlanıyor. 
 
 
Altınmarka olarak 26 yıllık tecrübemizle Uzman Çikolatacılık Eğitimi’nde, çikolatanın tüm inceliklerini öğreteceğiz. MSA ile yapmış olduğumuz bu iş birliğinden dolayı çok mutluyuz, yeni çikolata şeflerini sektöre kazandırmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”
 
Kaynak: beyazhaberajansi


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler