Aşçı Çırağı Ve Aşçı Yardımcısı Kursları Devam Ediyor

Aşçı Çırağı Ve Aşçı Yardımcısı Kursları Devam Ediyor

Uzman eğitmenlerin gözetiminde aşçılık eğitimlerinde teorik eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, Büyükşehir Belediyesinin profesyonel mutfaklarında pratikte de birçok..

Aşçı Çırağı Ve Aşçı Yardımcılığı Kursları Devam Ediyor...
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (ORMEK) tarafından açılan “Aşçı Çırağı ve Aşçı Yardımcılığı Kursu” eğitimleri devam ediyor. İlginin yoğun olduğu kurslarda katılımcılar, Büyükşehire ait profesyonel mutfaklarda hem yemek konusundaki becerilerini geliştiriyor hem de meslek sahibi oluyor.
 
ORMEK vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Toplumun her kesimine yönelik eğitimler veren ORMEK, aşçılık mesleğinde açtığı kurslarla vatandaşlara meslek ve sanat eğitimi imkânı sunuyor.
 
Pratik Eğitimler, Büyükşehirin Profesyonel Mutfaklarında
 
Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesinin Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde bulunan ORMEK kurslarında yiyecek ve içecek hizmetleri alanında istihdam imkânı sağlamak için açtığı Aşçı Çırağı ve Aşçı Yardımcılığı kurslarına ilgi yoğun oluyor. 
 
Uzman eğitmenlerin gözetiminde aşçılık eğitimlerinde teorik eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, Büyükşehir Belediyesinin profesyonel mutfaklarında pratikte de birçok yeterlilik kazanıyor. Yöresel yemeklerden dünya mutfağına geniş bir yelpazede eğitim alan kursiyerler her alanda bilgi ediniyor.
 
Sertifika İle Birçok Alanda Çalışma İmkanı Bulacaklar
 
Toplamda 6 ay sürecek eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Sertifika sahibi olan kursiyerler, konaklama ve ulaşım işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, kafeterya ve restoranlarda, yemek fabrikalarında, ulaşım araçlarının yiyecek-içecek ünitelerinde ve buna benzer birçok alanda çalışma imkânı bulacak.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler