Aşçılık Akademisi Eğitimleri

Aşçılık Akademisi Eğitimleri

uradan almış oldukları eğitimlerle kursiyerlerimiz, ailelerine ve tanıdıklarına sunuyorlar. Buda ayrıca önemli ve kıymetlidir" şeklinde konuştu. Ardından farklı branşlardaki aşçılık eğitim alan kursiy..

Aşçılık Akademisi Eğitimleri...
 
Kocasinan Belediyesi, Kayseri Üniversitesi işbirliğiyle akademisyenler tarafından kadınlara yönelik verilen 'Aşçılık Akademisi Eğitimleri' kursu devam ediyor.
 
Kocasinan Belediyesi, Kayseri Üniversitesi işbirliğiyle akademisyenler tarafından kadınlara yönelik verilen 'Aşçılık Akademisi Eğitimleri' kursu devam ediyor. Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile birlikte kursu ziyaret edip, aşçı önlüğünü giyerek, ocağın başına geçen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolak bayrakdar, birbirinden lezzetli sunum tabağı çıkardı.
 
Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile birlikte Kocasinan Akademi Yakut Tesisini ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar, 'Aşçılık Akademisi Eğitimleri' kursunda mutfağa girerek, kursiyerlerle sohbet etti. Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile birlikte aşçı önlüğünü giyip, ocağın başına geçen Başkan Çolakbayrakdar, birbirinden lezzetli sunum tabağı çıkardı.
 
Kurs sayesinde farklı lezzetlerin sırlarını keşfeden kursiyerlerden tam not alan Başkan Çolak bayrakdar; "Hocalarımızın bu konuda akademik bilgilerini kursiyerlerimize aktarması son derece önemli ve anlamlıdır. Kocasinan Akademi ile farklı branşlarda hanım kardeşlerimize kurslar veriyoruz. 
 

Aşçılık Akademisi Eğitimleri

Bunlardan biri olan 'Aşçılık Kursu' ise en çok tercih edilen kurslardan biridir. Buradan almış oldukları eğitimlerle kursiyerlerimiz, ailelerine ve tanıdıklarına sunuyorlar. Buda ayrıca önemli ve kıymetlidir" şeklinde konuştu. Ardından farklı branşlardaki aşçılık eğitim alan kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Çolak bayrakdar, "Yaptığımız hizmete gösterilen ilgi ne kadar doğru bir işe imza attığımızı gösteriyor ve bizleri mutlu ediyor. 
 
Bu şevk ile Kocasinanlı hemşehrilerimize hizmetlerin en güzelini yapmaya devam edeceğiz" dedi. El emeği göz nuru ürünleri inceledikten sonra bir açıklama yapan Başkan Çolakbayrakdar, "Kocasinan Akademi Yakut Tesisimizde, Kayseri Üniversitesi işbirliğiyle Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu'ndaki hocalarımız, aşçılık konusunda eğitim vermeye başladılar. Bu işbirliğiyle hanım kardeşlerimizin almış oldukları eğitimleri daha nitelikli hale getirmenin gayreti içerisindeyiz.
 
Bu katkılarından dolayı hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bütün gayretimiz, hemşehrilerimize farklı alanlarda daha nitelikli eğitim faaliyetleri verebilmektir. Vatandaşlarımızın hayatını renklendirebilmek ve yaşamlarına değer katabilmek için çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.
 
Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise Kocasinan Akademi'de verilen eğitimlerden dolayı gurur duyduklarını belirterek; "Eğitim kurumları olan üniversiteler, örgün eğitim alanında insan yetiştiriyor. Ama öğrenmenin yaşı ve sonu yok. Daha iyi olabilmemiz için hayatın her evresinde öğrenmemiz gerekiyor. 
 
Kocasinan Akademi ile her alanda yaygın eğitimi sağladığı için başkanımızı tebrik ediyorum. Kayseri Üniversitesi olarak toplumsal fayda oluşturma, eğitim alanında ve bölgesel kalkınmaya daha fazla katkı sağlama adına her türlü işbirliği yürütmekteyiz" diye konuştu. Kursiyerler ise hizmetlerden çok memnun kaldıklarını belirterek, Başkan Çolak bayrakdar'a kendilerine bu imkanı sunmasından dolayı teşekkür etti. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler