Türk Mutfağı Amerika Pazarı 'nda Hakettiği İlgiyi Görmeli

Türk Mutfağı Amerika Pazarı 'nda Hakettiği İlgiyi Görmeli

Newyork Başkonsolosu Reyhan Özgür ve Losangeles Başkonsolosu Can Oğuz, Gastronomi Turizmi ve Türk Mutfağı’nın Amerika pazarı..

Türk Mutfağı Amerika pazarında hakettiği ilgiyi görmeli...
 
Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Türk mutfağı’nı ve Türk ürünlerini Amerika’ya tanıtmak için ziyarette bulundu.
 
Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan GTD Başkanı Gürkan Boztepe; Newyork ve Losangeles TC. Başkonsolosları ile detaylı toplantı gerçekleştirdi.
 
Özellikle Newyork’da yeni açılan Türkevi’nden de bulunan Boztepe ;
 
Newyork da marketlerde Türk ürünlerinin yaygınlaşması için çalışmalara başladı.
 
Resmi ziyaret olarak yapılan toplantılar sonrası ;
 
Newyork Başkonsolosu Reyhan Özgür ve Losangeles Başkonsolosu Can Oğuz, Gastronomi Turizmi ve Türk Mutfağı’nın Amerika pazarında hakettiği ilgiyi görmesi için gerekli desteği vereceklerini açıkladılar.
 
Türk Ürünlerimizden: Baklava, Türk Kahvesi, Zeytinyağı, İncir başta olmak üzere oradaki ürün alıcıları ile izlenmesi gereken yol haritası faaliyete başladı.
 
Özellikle Amerika pazarında Akdeniz usulü ve vegan yemekleri ile beslenmenin önemine dikkat çekilerek sağlıklı ürün üretici GTD üyeleri için çok ciddi bir Pazar söz konusu.
 
Türk restoranlarının da Amerika’da yaygınlaşması için temaslarda bulunan Gürkan Boztepe ;
 
önümüzdeki dönemde pandemi sonrası Türk ürünleri ve restoranlara talebin katlanarak artacağını belirtti.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler