Burasder: Gastronomi Sektörü En Büyük Krizini Yaşıyor...

Burasder: Gastronomi Sektörü En Büyük Krizini Yaşıyor...

Gastronomi turizmi kapsamında gerçekleştirilen ve gastronomi haberlerinde yer alan toplantıda Bursa'da iyi bir enginar sezonu beklediklerini de ifade eden..

Burasder: Gastronomi Sektörü En Büyük Krizini Yaşıyor...
 
BURASDER Başkanı Sait Kaplan, Covid-19 nedeniyle gastronomi sektörünün tarihin en büyük krizini yaşadığını söyledi.
 
Bursa Aşçılar Derneği(BURASDER) üyeleri kapanma öncesi Enginar Ofisi'nin merkezinde bir araya gelerek sektördeki gelişmeleri değerlendirdi. Kazım Özcan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda aşçılık kurumlarından BURASDER Başkanı Sait Kaplan prosedürleri yerine getiren işletmelerde 35 yaş üstü aşılama çalışmalarının başladığını söyledi. 
 
Termal ve kayak turizminin başkenti Bursa tarihinde ilk defa 5 yıldızlı otellerin kapılarını kapatmak zorunda kaldığını kaydeden Kaplan, "Kapalı otellerin açılmasını bekliyoruz. 
 
Açık otellerde yüzde 30 doluluk oranıyla çalışıyor. Yemek sanayileri kapasitelerinin yüzde 50'sini kullanıyor. Kapıları halen kapalı olan restoranlar var. Belirsizlikler bizi zorluyor" dedi.
 
Covid-19 önlemleri ve gastronomi turizmi kapsamında gerçekleştirilen ve gastronomi haberlerinde yer alan toplantıda Bursa'da iyi bir enginar sezonu beklediklerini de ifade eden Kaplan konuşmasına şöyle devam etti:
 
Burasder: Gastronomi Sektörü En Büyük Krizini Yaşıyor...
"20 Mayıs itibariyle Bursa'da enginar sezonunun açılmasını bekliyoruz. Hasanağa Enginarı kalın sapı, açık rengi ve lezzetiyle ile Türkiye'de üretilen enginarlar arasında öne çıkıyor. 
 
İzmir ve Aydın'da sonra Bursa enginar üretiminde Türkiye'nin lokomotifi konumunda. 
 
Bursa'da yaklaşık 5 bin dönüm alanda üretim yapılıyor. Hasanağa'dan sonra Yenişehir ve Mudanya ilçelerimiz enginar üretim üstümüz. Bize de kentimizin mümbit topraklarında yetişen bu lezzetli sebzeden dillere destan, damakları şenlendirecek yemekler üretmek kalıyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler