Masterchef Programını Protesto Ediyoruz !!!

Masterchef programında Şef Somer Sivrioğlu tarafından ERMENİSTAN milli Yemeği olan “topik” mezesi anlatılarak, reklamı yapılmış ve yarışma...

Muğla Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Derneği Basın Açıklaması

Muğla Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Derneği Basın Açıklaması
"Timur Kocabıçak - Ula Aşığı"
 
Tv8 'de Yayınlanan Masterchef Programını Protesto Ediyoruz !!!
 
29.09.2020 akşamı Tv8 de yayınlanan Masterchef programında Şef Somer Sivrioğlu tarafından ERMENİSTAN milli Yemeği olan “topik” mezesi anlatılarak, reklamı yapılmış ve yarışmacılardan aynısını yapmaları istenmiştir. 
 
Ermenistan’ın, Azerbaycan topraklarını işgal ettiği ve 4 gün önce tekrar saldırıda bulunarak onlarca sivil Azeri vatandaşımızı şehit ettiği, bu hassas günlerde Ermenistan reklamının yapılmasını kınıyoruz.
 
Ayrıca, söz konusu programın kültürümüzde var olan geleneksel yemeklerimizi tanıtmak yerine, Yeni Zelanda tatlısı “Pavlova”, Yunan yemeği “Ahtapot nicoise”, Amerikan Kültürü olan “Hamburger”, Japon “suşhi” ve Fransız yemeği olan “volovan” gibi yemeklere ağırlık vermesi, Milli Mutfak kültürümüzde olumsuz etkilere neden olmaktadır.
 

Masterchef Programını Protesto Ediyoruz !!!

Muğla Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği ve Şefler birliği olarak MASTERCHEF isimli yarışma programını kınıyoruz.
 
Timur Kocabıçak
Yöresel Mutfak Araştırmacısı
Muğla Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği Başk.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler