Avrasyalı Aşçılık Öğrencileri 'de Kutladı!

Avrasyalı Aşçılık Öğrencileri 'de Kutladı!

Aşçılık Program Başkanı Öğretim Görevlisi Mustafa Emre Şirin burada yaptığı açıklamada Aşçılık Programı’na her geçen yıl ilginin katlanarak arttığına vurgu yaptı. Şirin...

Avrasyalı Aşçılık Öğrencileride Kutladı! 
Avrasya Üniversitesi Melek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri Dünya Aşçılar Gününde kermes düzenledi.
 
Üniversitenin Pelitli Yerleşkesinde düzenlenen kermesin açılışına Rektör Prof. Dr. Kenan İnan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersan Bocutoğlu, Genel Sekreter Gülay Yeniçeri, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seda Öztürk’ün yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. 
 
Aşçılık Program Başkanı Öğretim Görevlisi Mustafa Emre Şirin burada yaptığı açıklamada Aşçılık Programı’na her geçen yıl ilginin katlanarak arttığına vurgu yaptı. Şirin Öğrencilerimiz bu tür organizasyonlarda öğrendiklerini sunma şansı buluyor. 
 
Yaklaşık seksen öğrencimizle bu etkinliği yaptık. Bu kermesimiz için öğrencilerimiz börekler, pandispanyalar, yaş pastalar, kekler  ve bir çok çeşit yöresel yemekler hazırladılar. Dünya Aşçılar gününde yaptığımız etkinliğimize üniversitemizin diğer bölümlerinde eğitime devam eden öğrencilerinin de büyük ilgi göstermesi bizleri çok mutlu etmiştir. Aşçılık mesleği  hakkında yorucu ama bir o kadarda eğlenceli bir meslektir.  
 
Bu meslekte başarılı olmak için severek yapmak gerekir. Aşçılık programını seçmeyi düşünen öğrencilere seslenmek istiyorum. Burada çok eğlenceli bir eğitim hayatı sizleri bekliyor. Bu vesile ile ülkemizde  ve dünyada aşçılık mesleğini icra eden tüm meslektaşlarımızın Dünya Aşçılar Günü’nü kutlarız’’dedi.
 
 


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler