loader
Dünyanın En Önemli Şef Yarışmasında Türkiyeyi Temsil Edecek Şefler Belli Oldu

Dünyanın En Önemli Şef Yarışmasında Türkiyeyi Temsil Edecek Şefler Belli Oldu

Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektörü profesyonellerine yönelik düzenlenen uluslararası ihtisas fuarı Sirha İstanbul...

Dünyanın En Önemli Şef Yarışmasında Türkiyeyi Temsil Edecek Şefler Belli OlduDünyanın En Önemli Şef Yarışmasında Türkiyeyi Temsil Edecek Şefler Belli Oldu
14-16 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek olan gastronomi sektörünün en büyük buluşması Sirha İstanbul, dünyanın en önemli şef yarışması Bocuse d‘Or‘un Türkiye seçmelerine de ev sahipliği yapacak.
 
Gastronometro’da düzenlenen ön elemelerde ilk 4 şef arasına giren Serhat Eliçora, Ahmet Can Aras, Sezer Deniz ve Emre İnanır, 15 Kasım’da Sirha İstanbul bünyesinde yapılacak Türkiye seçmelerinde yarışacak.
 
Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektörü profesyonellerine yönelik düzenlenen uluslararası ihtisas fuarı Sirha İstanbul, bu yıl 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi‘nde ziyaretçilerini ağırlayacak.
 

Dünyanın En Önemli Şef Yarışmasında Türkiyeyi Temsil Edecek Şefler Belli Oldu

HORECA sektörünün en prestijli fuarı olan Sirha İstanbul‘un 7. buluşması, gastronomi dünyasının olimpiyatları Bocuse d‘Or‘un Türkiye seçmelerine de ev sahipliği yapacak.
 
Seçmelerde dereceye giren yetenekli genç şefler, ilk etapta Bocuse d‘Or Avrupa finallerinde yarışmaya hak kazanacak.
 
4 şef Türkiye finalinde yarışacak
Türkiye seçmelerinin ön elemeleri Gastronometro’da düzenlendi. şef Serhat Eliçora, şef Ahmet Can Aras, şef Sezer Deniz ve şef Emre İnanır, 15 Kasım’da Sirha İstanbul’da düzenlenecek Türkiye seçmelerinde yarışacak 4 şef arasında yer aldı.
 

Dünyanın En Önemli Şef Yarışmasında Türkiyeyi Temsil Edecek Şefler Belli Oldu

Şeflerden Serhat Eliçora The St. Regis Hotel İstanbul’da Junior Sous Chef, Ahmet Can Aras Say Hello Brasserie’de Executive Chef, Sezer Deniz JW Marriott Hotel Ankara’da Head Chef, Emre İnanır ise Aila Restaurant Fairmont Quasar Hotel İstanbul’da Chef de Cuisine olarak çalışıyor.  
 
Bocuse d’Or Akademi Türkiye Başkanı Mehmet Gök, elemelere 14 şefin başvurduğunu, seçilen 7 şefin kendilerini anlatan kişisel tabaklarını hazırlayıp jüri üyelerinin değerlendirmesine sunduğunu belirtti.
 
Yapılan ön elemede belirlenen 4 adayın Türkiye seçmelerinde yarışmaya hak kazandığını ifade eden Gök, 15 Kasım Türkiye finalinde kazanan şefin 2020 yılında Estonya’da düzenlenecek Bocuse d’Or Avrupa finallerinde Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi.
 
Dünyanın En Önemli Şef Yarışmasında Türkiyeyi Temsil Edecek Şefler Belli Oldu60‘ı aşkın ülkeden şefler katılıyor
1987 yılında ilk kez düzenlenen Bocuse d‘Or, gastronomi dünyasının efsanevi şefi Paul Bocuse tarafından hayata geçirildi.
 
Kısa bir zaman diliminde dünyanın en prestijli gastronomi yarışması konumuna yükselen Bocuse d‘Or, kıtasal ön elemeleri 2007 yılında başlattı.
 
Olimpiyatları örnek alan Bocuse d‘Or‘a katılan ülke şefleri, 5 kıtada yapılan elemelerin ardından iki yılda bir Lyon kentinde düzenlenen dünya finallerine katılıyorlar.
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak Saygıdeğer Şeflerimize Temennimiz;
Geleneksel Türk Mutfağı, Osmanlı Saray Mutfağı, Osmanlı Yemek Kültürü, Osmanlı ve Türk Mutfağı ve Yöresel Yemeklerimizi de coğrafyamızın ürünleri ile birlikte ve kendi  kültürümüze ait yemeklerimizi öncelikte tutmalarını umut eder ilgili yarışmada ve mesleki kariyerlerinde başarılar dileriz…
 
 


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer mesleki haberinizin yada yemek tarifinizin sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki prosedürleri inceleyerek gönderebilirsiniz. Yapılacak kısa değerlendirmeden sonra haberin altında sizin isminiz olacak şekilde içeriğiniz sitemizde yayınlanacaktır.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı