Hafta Sonu İnsanlar Ve Asçılar

Hafta Sonu İnsanlar Ve Asçılar

Yada sizin o yaz günleri uzun kollu aşçı ceketleri ile mutfağın 30-35 derece sıcağında bir elinizde koca kepçe; önünüzde bilmem kaç..

Hafta Sonu İnsanlar Ve Hafta Sonu Asçılar 
Siz hazırlıklarınıza ta 3-4 gün önceden başlamışsınızdır her şey tamam dersiniz ufak bir sorun çıkar şef gelir suçlu yine siz olursunuz, yada size verilen sayı kadar hazırlık yapmışsınızdır ekstra 5-10 kişi gelir,  elinizdekiler yetmez. Azarlanan yine siz olursunuz.
 
Yada sizin o yaz günleri uzun kollu aşçı ceketleri ile mutfağın 30-35 derece sıcağında bir elinizde koca kepçe;

Hafta Sonu İnsanlar Ve Asçılar

önünüzde bilmem kaç kilo kazan ile yine de her şeye rağmen severek en önemlisi de emek vererek yaptınız yemeği bir başkasının daha doğrusu otelde hiç bir işe yaramadığı halde masa başı oturup onlarca parayı götüren kıl kuyruk tiplerin aptalca yorumları, veya bir misafirin düşünmeden yaptığı acımasız yorumları sineye çeker yine devam edersiniz çünkü etmek zorundasınızdır mesela. 
 
Yemeğinizi bile yemeyi unuttuğunuz yada belki köşe bucak boğazınıza düğümlenerek yediğiniz yemeğinizin bile göze batmasını duymazdan gelmek zorunda kalırsınız mesela. Yani demem o ki azizim, zordur bu meslek öyle göründüğü gibi iki tava sallayıp bir ateş çıkarmak kadar toz pembe değil. 
 

Hafta Sonu İnsanlar Ve Asçılar

Hele sokaktan geçen insanların 'Ne var ki yemek yapıyorlar işte' diyen değersiz sözlerinde anlam bulacak kadar aşağılık değil. Asil meslektir bizimkisi öyle herkes taşıyamaz bu yükü sorumluluğu.
 
Herkez yakıştıramaz mesela eline kiloluk kap kacağı. İçeride konuklar viskilerini yudumlarken bilmezlerki arka planda kimlerin susuzluktan öldüğü halde su bile içmeye vakit ayıramadığını. 
 
Bizler bir başkasının mutluluğu için çalışan, sosyal hayatı sıfır olup, ölü gezip canlı yaşayan, eli yandığında parmağı parçalandığında canı yanmaya alışkın olan kutsal varlıklarız. İşte şimdi bizi yargılamadan, yaptığımız yemeğe de işe de çamur atmadan önce oturup düşünün..
 
Berfin RUŞEN
 
 
 
 

 Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler