Minik Aşçıların Aşure Denemesi

Minik Aşçıların Aşure Denemesi

Konuya ilişkin görüşlerini aldığımız Anasınıfı Öğretmeni Nazife Kandemir, “Öğrencilerimiz bu gün evde kırarsın...

Minik Aşçıların Aşure Denemesi
Kütahya’nın Pazarlar Sofular İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Nazife Kandemir ve aileleri ile birlikte İlkokulu ve ortaokulu öğrencilerine aşure pişirdi.Veli İletişim projesi kapsamında Sofular İlkokulu Anasınıfı...
 
Kütahya’nın Pazarlar Sofular İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Nazife Kandemir ve aileleri ile birlikte İlkokulu ve ortaokulu öğrencilerine aşure pişirdi.
 
Veli İletişim projesi kapsamında Sofular İlkokulu Anasınıfı öğrencileri aşure pişirdi. Bir gün önceden aşçı şapkalarını ve aşure için gerekli malzemeleri hazırlayan öğrenciler, hazırlamış oldukları malzemelerle ailelerinin ve öğretmenlerinin yardımıyla aşureyi hazırladılar. 
 
Her bir öğrencinin farklı görevler üstlendiği etkinlikte öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.
Konuya ilişkin görüşlerini aldığımız Anasınıfı Öğretmeni Nazife Kandemir, “Öğrencilerimiz bu gün evde kırarsın dökersin diye dokunamadıkları birçok malzemeyi kendileri bizlerin denetiminde kullanarak güzel bir aşure hazırladılar. 
 
Hem toplumda önemli bir yeri olan aşure günü hakkında bilgi sahibi oldular, hem de okulumuzda uygulanan montessori eğitim sistemine uygun bir etkinlik yapmış oldular. Bu etkinlikte bize destek olan velilerimize teşekkür ederim” dedi.
 
Öğrenci velisi Burcu Karaköse, “Bu gün çocuklarımızla farklı bir deneyim yaşadık. Toplumda önemli bir yeri olan Aşure Gününü yaparak yaşayarak öğrenmeleri bizi çok memnun etti. Anasınıfı öğretmenimize çok teşekkür ederiz” diye konuştu.
 
Aşure Günü etkinliği Aşure ikramının ardından Sofular Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Engin Cengiz, Aşure Günü ile ilgili öğrencilere ve velilere bilgi vermesiyle son buldu.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler