• 2019 Hotel Mutfak Personeli Maaş Bütçesi

    2019 Hotel Mutfak Personeli Maaş Bütçesi

  • 2019 Hotel Mutfak Personeli Maaş Bütçesi

    2019 Hotel Mutfak Personeli Maaş Bütçesi


2019 Hotel Mutfak Personeli Maaş Bütçesi

2019 Mutfak Personeli Memnuniyet Karşılıklı, Şartlı Maaş Bütçesi 
İster Konfederasyon deyiniz, ister federasyon deyiniz, ister dernek deyiniz, isterseniz eski Aşçı milli takım kaptanı deyiniz..

Değerli Şef Ardaşlar!

Şu saatten sonra boşta kalan arkadaşlar lütfen acele etmeyiniz..
Nisa’n ayının 10’nun dan sonra bir sürü işletme patlayacaktır.İşi bilmeyen Aşçıbaşıları yöneticilik anlamında iş başına getirmişlerdir.Aşçıbaşılar ,işletmeler ile şartları düzgün bir şekilde konuşmuyorlar.Sonrada eleman bulamıyorlar. Az fiyatla hamallık istiyorlar. Kadrosu olmayan Aşçıbaşı mı olur. Kendine güvenen bir Aşçıbaşı yürü dediği zaman en az arkasında işi bilen profesyonel 500 mutfak personeli gelir.
 

Saygıdeğer Patronlar, Genel Müdürler!

İşi bilmeyen yöneticileri işe almakla beraber kadrolarıda sağlam değildir. Hemen değişikliğe gidilmek zorunda kalıyorsunuz. Baştan beri sağlam bir şekilde neden karar vermiyorsunuz. Ondan sonra denize sarılan yılana sarılır misali yakınıyorsunuz.. 1,2,3 Liranın hesabı yapılmaz..
 

Sizler 1,2,3 Liranın hesabını yaparsanız, biz yöneticilerde 2 mislini yapmak zorunda kalırız.
Çünkü; Patronlardan zengin değiliz. Eğriye eğri, doğruya doğru konuşalım. Sizler için ,çok yöneticiler varsa bizimde el bileziği sanatımız ve hiç kimsede bulunmayan mesleğin şah eserleri mevcut'tur. Kalite istiyorsanız ,kaliteli kişiler ile çalışmak zorundasınız
 
AŞÇI DERNEK FEDERASYONGerçek Şu Ki; 
İyi şefler hiç bir zaman boş kalmazlar. Geç olsun, temiz olsun, sağlıklı olsun, huzurlu olsun, uzun vadeli olsun. Ama aldığımızın hakkınıda verelim. Temizlik ve hijyene değer verelim, işletemeye değer verelim, Misafir memnun olsun. Patron mutlu olsun. Türk Turizmi kazansın. Diğer ülkelerden hiç bir eksiğimiz yoktur.

 
Kalitede Fiyat Sorulmaz

Genel Müdürler yanına sağlam ekip alıp ,işin daha iyi olabilmesi için yeri geldiği zaman elini masaya vurmasını bilecek!
 Eğer ki, Yöneticiler Genel müdürleri aşıp patronlar ile muhatap olurlarsa genel müdürler ne işe yarıyor?
 

Dünyanın neresine giderseniz gidin Bütün işletmelerde güne başlangıç olarak sağlam bir kahvaltı büfesi, gün ortalarında sıcak büfesi ve snack büfesi iyi olduktan sonra şikayet gelmez. 
 
Misafirler pastahane ve soğuk büfelerden kolay kolay şikayetçi olmazlar. Sıcak büfesi, kahvaltı büfesi ve snack büfesi iyi olmadıktan sonra her saniye başı şikayet alırlar ve otel beş para etmez anlamını taşır. Oysaki bir çadır içinde bile güzel lezzetli bir yemek yapabilirsiniz, Dünya klası Burj El Arapta olmanıza gerek yoktur. 
 
AŞÇILIK MESLEĞİ HAKKINDABunları dikkat ederseniz; Guest Comment iyi olur.

Türkiye Dışında Nerde Görülmüş?
 Balık Alakart Restoranın Demo tabakları 10 sefer kendisine gösterildiği halde yapamayan kişilerin Sous chef olduğu ve alakart dışında bilgisi olmayan bir kişinin Aşçıbaşı olduğu. Ondan sonra ağlamaya başlıyorsunuz.
 

Şampiyonalar liginden bahsediyorsunuz ama hala B grubu takımında futbol oynamaya devam ediyorsunuz. Herkes Cost'un, Kasaphane ile orantılı olduğunu düşünür, ama gizli Cost pastahane bölümünde saklıdır. Aşçıbaşılar bilmediklerinden dolayı yüzüne ,gözüne bulaştırırlar.
 
Türkiye Turizminde Gelinen Son Nokta;

İyi yöneticiler bir işletmede çalışmaya başladığı zaman, işi bilmeyen yavşaklaşmış tabildotçu yöneticiler çekememezlik yaparlar. Mesleğinde çok başarılı kişileri o bölgede istemezler. Ellerinden geldiği kadar fırıldaklar çevirip ekmeği ile oynamaya çalışırlar. Değerli Patron ve Genel Müdürler sizler eğitimli, bilgili, tecrübeli ve kurnaz olmak zorundasınız. Onun, bunun dediği ile değil. Gördüğünüzle hareket ederseniz, BAŞARI kaçınılmaz olur.
 

Dünyanın her yerinde farklı olmayı başaran birisinin hiç bir şeye ihtiyacı olmaz. İnsanın onuruyla arasında çok ince bir tel vardır, o da sözdür.
 
Değerli Meslektaşlarım, Turizim Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy Geçtiğimiz günlerde bir açılama yaptı. Turizmde yeni iş kapıların açılması ve bu senenin 4x4 düzeyinde hoteller'de doluluk oranının sağlanacağını söyledi. Kalifiye personel eksikliği, ve Bununla beraber turizm çalışanlarının “düşük maaş" şikayetlerini dile getirdi. Burada iş sayın hotel sahiplerine düşüyor, Biz Çalışanlar olarak mesai saati gözetmeksiniz deli gibi çalışıyoruz. 
 
AŞÇILIK EĞİTİMLERİSayın bakanımızın dediği gibi Maaşlar’da artış iş gücünün ve istikrarın göstergesidir. 
 
Sayın hotel sahipleri sizlerin, Sayın Bakanımızın bu çağrısına kulak vermenizi bekliyorum.Turizm Bakanımızı ve fuarları çok yakındaki takip ettiğim için turizmin bu yıl çok güzel gideceğini, dört dörtlük olacağını milyonlarca yatırım yapan değerli yatırımcılarımızın inşallah emeğin karşılığınI alıp ve emektar personelden desteğini kısmayacaklarını umuyorum.

 
Ve Buna İstinaden Ortalama Fiyatlarını Yazıyorum.

2019 Mutfak Personeli Memnuniyet Karşılıklı, Şartlı Maaş Bütçesi 
İster Konfederasyon deyiniz, ister federasyon deyiniz, ister dernek deyiniz, isterseniz eski Aşçı milli takım kaptanı deyiniz. Ne derseniz deyiniz.
 
Birilerinin öncülük etmesi lazımdır.
 

Aşçıbaşı maaşları (7500-12000)

Exc.Sous chef maaşı  (4500-6500)

Sous Chef maaşı  (4000/4500)

Kısım Şefi maaşı  (3500-4000)

Asistan maaşı  (3000-3500)

Dömi chef Departi  (2750-3000)
 

Dömi chef  (2500-2750)

Dömi chef  (2500)

Komi  (Asgari Ücret-2250)

Baklavacı  (3300-3750)

Pideci  (3000-3500)

 
MUTFAK SANATLARI "MYO"Stewerd chef maaşı  (3500-4000)

Stewerd Asistan (3000-3500)

Stewerd  (2250-2300)

Stewerd kazancı  (2300-2500)
 
Hotel Dışı Full Çeken Alakart Restoranlar İçin

Izgaracı  (6000-6500)

Tavacı  (5000-6000)
 
Mutfağın Bel Kemiği, Motor Gücü Stewerd Arkadaşlardır…
 
Sevgi, Saygı Ve Hürmetlerimle
İnternational Culinary Celestel Excutive Chef
By Mevlüt BEŞALTI


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler