Mutfak Konak Projesi Devrede

Mutfak Konak Projesi Devrede

Yemek yapmanın en keyifli yeri, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Bölümü Gastronomi Turizm Derneği, Levanten Mutfağı Temsilcileri, ünlü restoranların işletmecileri...

Mutfak Konak Projesi Devrede
Konak Belediyesi'nin 'Mutfak Konak' projesi kapsamında Kemeraltı Çarşısı içindeki 1. Beyler Sokağı'nda açtığı Mutfak Konak Atölyesi faaliyete başladı. Mutfak Konak Açıldı
Konak Belediyesi'nin 'Mutfak Konak' projesi kapsamında Kemeraltı Çarşısı içindeki 1. Beyler Sokağı'nda açtığı Mutfak Konak Atölyesi faaliyete başladı. Yemek yaparak keyifli zaman geçirmek isteyenleri ağırlayacak olan atölyede eğitimleri usta aşçılar veriyor.
 
Ege'nin zengin yemek kültürünün hem tanıtılıp hem de öğretileceği Mutfak Konak Atölye açıldı. Tarihi Kemeraltı Çarşısı içindeki 1. Beyler Sokağı'nda faaliyet gösterecek atölyede birbirinden lezzetli yemekler yapılacak.
 
Konak Belediyesi şirketlerinden MERBEL A.Ş bünyesinde hizmet verecek atölyenin açılışına Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın yanı sıra İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları "MYO" Bölümü, Gastronomi Turizmi Derneği, Levanten Mutfağı Temsilcileri, ünlü restoranların işletmecileri ve aşçıları, İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği ile İzmir Aşçılar Derneği başkan ve yöneticileri katıldı.
 
OSMANLI SARAY MUTFAĞIYemek yapmanın en keyifli yeri
Atölyenin ilk gününde İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Şef Tolgahan Kamiloğlu tarafından Yöresel Mutfaklarımızdan Ege Mutfağı lezzetlerinden 'Arapsaçı ve Enginarlı Kabak Sıyırma' yemeği yapıldı. Mutfaklarda Geleneksel Türk Mutfağında Ege'ye özel mutfağın işin ustalarından öğrenmek isteyen herkesi atölye çalışmalarına beklediklerini kaydeden Başkan Sema Pekdaş, "Her hafta farklı bir lezzetti püf noktalarıyla öğrenmek isteyen, yemek yapmayı seven tüm İzmirlileri mutfağımıza bekliyoruz" dedi.
 
"Ustalardan işin sırrını öğreneceğiz"
Üç katlı olan binanın ikinci katı mutfak ve söyleşi atölyesi, üçüncü katı ise yemek atölyesi olarak kullanılacak. Giriş katı ile de kafeterya hizmeti verecek olan merkezde her Salı farklı şeflerden 'Şefin Reçetesi' başlığı altında Ege Mutfağı'na özel yemek tarifleri uygulanacak. Söyleşi ve tadımın da yapılacağı etkinlik 20 kişi kapasiteli ve ücretli.
 
"Rezervasyon yapmayı unutmayın"
Atölyenin mutfak bölümünde ise her Perşembe Aşçılık Eğitmeni Şef Nükhet Kayserlioğlu tarafından lezzetli yemek pişirmenin püf noktaları uygulamalı olarak öğretilecek. Sadece giriş ücretinin ödeneceği atölyelere gelen tüm katılımcılara kullanacakları malzemeler ücretsiz olarak verilecek. Atölyede yemek yapmak isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırılması gerekiyor. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler