“Turizm Adasıyız

“Turizm Adasıyız" Demekle Bu İşin Olmayacağını Gayet İyi Biliyoruz

Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, turizm yatırımlarının çevreyle barışık, ülkenin doğal...

“Turizm Adasıyız" Demekle Bu İşin Olmayacağını Gayet İyi Biliyoruz

Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, turizm yatırımlarının çevreyle barışık, ülkenin doğal güzelliklerine zarar vermeden yapılması gerektiğini belirterek “‘Turizm adasıyız’ demekle bu işin olmayacağını gayet iyi biliyoruz. Turist sayısının artmasından daha önemlisi turistlerin buradan hangi düşünceyle ayrılacağıdır” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, turizm yatırımlarının çevreyle barışık, ülkenin doğal güzelliklerine zarar vermeden yapılması gerektiğini belirterek “‘Turizm adasıyız’ demekle bu işin olmayacağını gayet iyi biliyoruz. Turist sayısının artmasından daha önemlisi turistlerin buradan hangi düşünceyle ayrılacağıdır” dedi.

 

Siber, Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu işbirliğinde düzenlenen “Kuzey Kıbrıs Turizmini Kalkındırma ve Geliştirme Çalıştayı”nın açılışında konuştu.

 

Siber, turizmle ilgili bir devlet politikası oluşturulması gerektiğini de söyleyerek, “Turizmde başarıya sadece Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın çalışmasıyla değil, kolektif çalışmayla ulaşabilir” ifadelerini kullandı.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da çalıştayda konuştu.

 

Ülkedeki otel ve yatak sayılarının artırılmasıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydeden Ataoğlu,  “Önümüzdeki 6-7 ay içinde, 4-5 tane çok güzel, değerli ve kaliteli otel hizmete girecek. Bu otellerle, 23 bin olan yatak sayımıza 5 bin civarında katkı sağlanacak” dedi.

 

SİBER: “BU İŞ, ‘TURİZM ADASIYIZ’ DEMEKLE OLMAZ”

Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, çalıştaydaki konuşmasına, Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği ile Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu’nu ortak çalışmaları nedeniyle kutlayarak başladı.

 

Turizmle ilgili açıklamalarda bulunan Siber, Kıbrıs’ın denizden, kumdan, güneşten öte bir ada olduğunu kaydetti, tarihi ve kültürel zenginliklere işaret ederek, “‘Turizm adasıyız’ demekle bu işin olmayacağını gayet iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Siber, “Her ülke, kendi ülkesini pazarlamak, turist çekmek için uğraşıyor. Kıyasıya bir rekabet var. Bu pazarda yer kapmak kolay değil” dedi.

 

“ÖNEMLİ OLAN BURADAN AYRILACAK TURİSTLERİN HANGİ DÜŞÜNCEYLE AYRILMIŞ OLDUĞUDUR”

Turizmde sadece Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın çalışmasıyla değil, kolektif çalışmayla başarıya ulaşabileceğini kaydeden Sibel Siber, “Turizm sadece görsel güzellikler değil, çevredir. Çevrenin temiz olmasıdır. Sayın Turizm Bakanı ülkeye bu yıl gelen turist sayısının arttığını söyledi. Bundan önemlisi, turistlerin buradan hangi düşünceyle ayrılacağıdır. Bir sonraki turist sayısını belirleyecek en önemli faktör de budur” şeklinde konuştu.

 

Turizmin ilgili bir devlet politikası oluşturulması gerektiğine işaret eden Sibel Siber, ülkenin ekonomisinin iyileşmesinin, insanların yaşam kalitesinin artmasının turizmden gelecek gelirlerden doğrudan ilgili olduğunu söyledi.

 

Kültürel mirasın korunmasının önemine de değinen Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, “Çevreyi korumak; turizm yatırımlarını çevreyle barışık yapmak; turizm yatırımları yaparken ülkenin doğal güzelliklerine zarar verecek şekilde davranmamak; eko turizmi ön plana çıkarmak... Bizler bu konuları ciddi ciddi değerlendirmeli, kolektif çalışmayı hayata geçirmeliyiz. Çünkü geç kalmak kaybetmektir” şeklinde konuştu.Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler