Festival Sırası Ovacık'ta

Festival Sırası Ovacık'ta

23 Eylül Cumartesi günü başlayacak etkinlikte, saat 10.00'da, yöresel ürünlerin satılacağı stantlar açılacak...

Festival Sırası Ovacık'ta
İZMİR'in çeşme ilçesinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Şenliği'nin, 23-24 Eylül tarihleri arasında Ovacık Mahallesi'nde yapılacağı bildirildi.
 
çeşme Belediyesi'nin yöresel değerleri öne çıkarmayı amaçlayan '9 Durak 9 Deneyim Projesi' kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlikte, dayanıklılığı ve tadıyla öne çıkan çeşme kavunu ve çeşme bölgesinin ünlü Sakız koyunu yarışmaları gerçekleştirilecek. 
 
23 Eylül Cumartesi günü başlayacak etkinlikte, saat 10.00'da, yöresel ürünlerin satılacağı stantlar açılacak. Ardından CHP'li çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, şenlgini açılış konuşmasını yapacak. Aynı gün, En İyi çeşme Kavunu Yarışması da yapılacak.
 
Kortej İkinci Gün Çeşme Çarşısında
24 Eylül Pazar günü ise saat 10.30'da, çeşme çarşısı girişinden başlayacak bir kortej yürüyüşü yapılacak. Cumhuriyet Meydanı'nda sona erecek kortej yürüyüşünün ardından, vatandaşlar otobüslerle Ovacık Mahallesi'ne götürülecek. 
 
İkinci gün etkinliklerinde, Ovacıklılar'ın oyunları, zeybek gösterileri ve Sakız Adası'ndan gelecek halk oyunları ekibinin gösterileri şenliğe renk katacak. Etkinlik, Sakız koyunu yarışması ve ödül töreni ile sona erecek.
 
3'üncü Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Şenliği'ne geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yunanistan'ın Sakız Adası'ndan da bir heyet katılacak. Sakız Adası'ndan gelecek heyetin içinde Sakız Belediye Başkan Yardımcısı Dimitris Karalis de yer alacak.
 


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler