Pendirli Semsek Tarifi

Pendirli Semsek Tarifi

Pendırlı Semsek Tarifi; Yeşil soğan ve maydanoz kıyılır, peynir ufalanır, isotla karıştırılır. Gerekiyorsa...

Pendirli Semsek Tarifi
Pendirli Semsek Tarifi'nin Malzemesi :
 
Pendirli Semsek Tarifi'nin Hamuru: 
*1 kg un ,
*1 çorba kaşığı sadeyağ, 
*1 çay kaşığı tuz.
 
Pendirli Semsek Tarifi'nin İçi : 
*300 gr yeşil soğan, 
*1 demet maydanoz 
*1 kg Urfa peyniri 
*2 çorba kaşığı isot, 
*yeteri kadar tuz 
*Kızartmak için: Sıvıyağ
 
OSMANLI SARAY MUTFAĞIAnadoluda Yöresel Mutfaklarımızdaki Meşhur Sokak Lezzetlerinden  Pendirli Semsek Tarifi'nin Yapılışı
Yeşil soğan ve maydanoz kıyılır, peynir ufalanır, isotla karıştırılır. Gerekiyorsa tuz ilave edilir. 1 su bardağı un ayrılarak geri kalan un, sadeyağ, tuz ve su ile katı bir hamur yoğrulur. 10 dakika dinlendirilir. 
 
Hamurdan cevizden daha iri bir yumak alınır. Ekmek tahtası üzerinde, oklava ile 13-15 santim çapında, daire şeklinde açılır. Açarken, ayrılan undan tahta üzerine serpiştirilerek yapışması önlenir. 
 
Açılan hamurun bir yarısına, önceden hazırlanan içten 2 çorba kaşığı kadar konulur. Boş olan yarı üzerine katlanır. Kenarları elin şehadet parmağı ve başparmağı uçları ile bastırılıp sıkılarak hem kapatılır, hem de şekil verilir. 
 
Hazırlanan semsekler yağda iki yüzü kızartılarak çıkarılıp servis yapılır. Bu malzemeden yaklaşık 40 adet peynirli semsek yapılır.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler