Dünya Bizim Mutfak Zenginliğimizi Biliyor, Ya Bizimkiler ?

Dünya Bizim Mutfak Zenginliğimizi Biliyor, Ya Bizimkiler ?

yemekler sunduklarını anlatan Morales, "Cordoba da yemek kültürüyle ön plana çıkan bir kent. Bu yüzden...

Dünya Bizim Mutfak Zenginliğimize Hayranken, Ya bizdeki, Makarnacılar Kime Hayran?
Gaziantep yemeklerini İspanya’da tanıtacak. İspanya’nın Cordoba şehrinde iki restoranın şefi olan Paco Morales, Türkiye’nin gastronomi kenti Gaziantep’in yöresel yemeklerini öğrenmek için kente geldi
 
İspanya'da "Michelin yıldızlı" iki restoranın şefi olan Paco Morales, gastronomi alanında UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağı'nda yer alan Gaziantep'in yöresel lezzetlerini öğrenmek ve ülkesinde tanıtmak amacıyla kente geldi.
 
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Mutfak Sanatları Merkezi'ni ziyaret eden Morales, Gaziantep'te bulunmasının en önemli nedeninin, kentin yöresel lezzetlerini keşfetmek olduğunu söyledi.
 
UNUTULMAYAN KÜLTÜR
İspanya'nın Cordoba şehrinde restoranlarında müşterilerine Müslümanlık, Yahudilik ve Hıristiyanlık kültürüne ait yemekler sunduklarını anlatan Morales, "Cordoba da yemek kültürüyle ön plana çıkan bir kent.
 
Bu yüzden ben de UNESCO'nun bir parçası olan şehirleri ziyaret ediyorum. 
Onların kültürlerini tanımak istiyorum. İnsanlar Gaziantep'te yaşarken yemek kültürlerini de unutmamışlar. O kültürleri tanımam için mutlaka buraya gelmem gerekiyordu" dedi.
 
MUTLU AYRILDI
Mutfak Sanatları Merkezi Şefi Doğa Çitçi ise İspanya'nın önemli şeflerinden birini ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Çitçi, "Gaziantep mutfağını keşfetmek, buradaki ürünleri kendi mutfağında kullanmak için misafirimiz oldu. Kendisiyle burada yemekler yaptık.
 
Kendisi de buradan çok mutlu ayrılıyor. İspanya'ya gidip 'Michelin yıldızlı' iki restoranında Gaziantep'in lezzetlerini sergileyecek" diye konuştu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler