Amasya'da Sokak Lezzetleri Şöleni

Amasya'da Sokak Lezzetleri Şöleni

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından "Sokak Lezzetleri Şöleni" düzenlendi...

Amasya'da Sokak Lezzetleri Şöleni
Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından "Sokak Lezzetleri Şöleni" düzenlendi. Şehzadeler Gezi Yolu'nda düzenlenen şölende, öğrenciler ve misafir katılımcılar tarafından;
 
Köfte, ciğer, tantuni, pamuk helva, çiğköfte, lokma, Osmanlı şerbeti, midye dolma gibi sokak lezzetlerinin yer aldığı stantlara protokol üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 
Sokak Lezzetleri Şöleni'nin açılış konuşmasını yapan Amasya Valisi Osman Varol, mutfak kültürünün, ülke kültürünün çok önemli bir parçası olduğunu söyledi. Yaşanılan coğrafyanın mutfak ve yemek kültürü üzerinde çok önemli bir rolü bulunduğunun altını çizen Varol, şöyle konuştu:
 
"Bunu bugüne kadar dünyaya tanıtmakta bazı problemler yaşadık. Bugün yüksekokulumuzun yaptığı bu etkinlikle bunu da ön plana çıkarıyoruz. Sokak lezzetleri yemek kültürümüzün çok önemli bir parçası. 
 
 
Bugün buna vurgu yapan başta yüksekokul müdürümüz olmak üzere, rektörümüze, hocalarımıza, şeflerimize ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum." Daha sonra Vali Varol ve Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, gastronomi yarışmalarında çeşitli dereceler elde eden öğrencileri tebrik ederek, başarı belgelerini takdim etti.
 
Şölene, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erdal Ünsalan, kurum müdürleri, ünlü gurmeler Haldun Tüzel, Özlem Mekik, Serkan Karagöz, Samsun Karadeniz Aşçılar Derneği yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler