loader
Aşçı Adayları, Aşçı Keplerini Alt Sınıflara Teslim Etti

Aşçı Adayları, Aşçı Keplerini Alt Sınıflara Teslim Etti

Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde faaliyet gösteren Yeniçağa Aşçılar Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinden mezun olacak...

Aşçı Adayları, Aşçı Keplerini Alt Sınıflara Teslim Etti
Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde faaliyet gösteren Yeniçağa Aşçılar Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinden mezun olacak 57 öğrenci, aşçı keplerini bir alt sınıflarında eğitim gören arkadaşlarına teslim etti.
Yeniçağa Aşçılar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi salonunda düzenlenen devir teslim törenine, Yeniçağa Kaymakamı Mehmet Naim Akgül, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, daire amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Okul Müdürü Zafer Yurtsever, okulun 7. dönem mezunlarını verdiğini ifade ederek, "Bugün 57 öğrencimizi mezun ediyoruz. Bunlardan 2'si kız, 55'i erkek öğrencimiz olmak üzere toplam 57 öğrencimizin tamamı mezun olmaya hak kazandı.
Mezun olan öğrencilerimize diplomayla birlikte işyeri açma belgesi ve diğer bazı belgeler de vermekteyiz. Yani mezun olan öğrencilerimiz ister ülkemizde, ister yurt dışında bu belgelerle rahat bir şekilde iş imkanına sahip olmaktadırlar." dedi.
Yapılan konuşmaların ardından mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, aşçı keplerini bir alt sınıflarında eğitim gören arkadaşlarına teslim etti.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler