Türk Mutfağı, Dünya Jet Sosyetesi Içın Okyanusu Aştı!

Türk Mutfağı, Dünya Jet Sosyetesi Içın Okyanusu Aştı!

Türk mutfağı, Bodrum Blue (Bodrum Mavisi) markası ile dünya jet sosyetesine hitap eden Mauritius’a ihraç edildi.

Türk Mutfağı, Dünya Jet Sosyetesi Içın Okyanusu Aştı!
Türk mutfağı, Bodrum Blue (Bodrum Mavisi) markası ile dünya jet sosyetesine hitap eden Mauritius’a ihraç edildi.
Dünyanın en iyi resort işletmecisi ve lüks otel zinciri LUX*, Türk mutfağını “Bodrum Blue” markası ile okyanus ötesine taşıdı.
 
LUX* Grubu’nun Avrupa’daki ilk ve tek yatırımı olan LUX* Bodrum Resort & Residences’ın Kesin Başarı İçin Türk mutfağı esas alınarak hazırlanan menüsü, “Bodrum Blue” markası ile LUX* Grubu’nun dünya jet sosyetesine hitap eden Mauritius’taki en lüks oteline ihraç edildi.
 
Ödüllerine ihracat başarısını da ekledi
Daha ilk yılında İsviçre’de düzenlenen ve Dünya Turizm Oscar’ı olarak kabul edilen World Luxury Hotel Awards’ta, “Doğu Avrupa’nın En iyi Lüks Plaj Oteli” seçilen LUX* Bodrum Resort & Residences, turizm sektörüne kazandırdıkları ödüllerle de sınırlı kalmadı. Otelin Ege, Akdeniz ve Anadolu lezzetlerinden oluşan Türk mutfağı menüsü, “Bodrum Blue” markası ile okyanus ötesine taşındı.
 
Hünkar beğendi, kabak tatlısı gibi lezzetler ihraç edildi
LUX* Grubu’nun dünyanın en üst segment otelleri arasında yer alan ve geçtiğimiz aylarda 50 milyon dolara renöve edilen Mauritius Grand Gaube’deki otelinde, kabak tatlısı, hünkar beğendi, keşkek gibi geleneksel ve modern Türk lezzetleri sunulmaya başlandı.
 
Hem göze hem damağa hitap eden lezzetler arasında, LUX* Bodrum’da misafirlerin sıklıkla tercih ettiği; lahmacun, pide ve kebap çeşitleri ile kabak tatlısı ve tahin sorbe, süt dana buse&keşkek, enginar salata, kabak şayan, hünkar beğendinin yanı sıra humus, muammara, tarama, kuru cacık, patlıcan salata gibi mezeler ve baklava ile fırın sütlaç gibi tatlılar da yer alıyor.
 
“Bodrum’u artık dünya tanıyor”
LUX* Global Satıştan Sorumlu Dünya Başkanı Sydney Pierre, Bodrum’u artık tüm dünyanın tanıdığının altını çizerek, “LUX* olarak her zaman dünyanın en iyi ürünlerini harmanlayarak tüm dünyadaki müşterilerimize sunuyoruz. Bu kapsamda LUX* Bodrum’da müşterilerimize Bodrum Blue adı altında sunduğumuz Türk mutfağının harmanlandığı lezzetleri, Mauritius’a taşıdık. Türk kahvesini Maldivler ve Mauritius’taki otellerimizde misafirlerimize servis etmeye başladık.” şeklinde konuştu.
 
LUX* aracılığıyla örnek restoranlarda Türk mutfak kültürüne ait öğeleri dünyanın en önemli ve en lüks turizm destinasyonlarından birine ihraç ettiklerinin altını çizen MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, gastronominin Türkiye’de turizmi daha da canlandıracak ve farklı pazarlara açılmasını sağlayacak önemli bir araç; bu gelişmenin de Türk turizm sektörü adına güzel bir fırsat olduğunu vurguladı.
 
Bodrum’un havaalanına 15 dakika mesafedeki koylarından Adabükü’nde konumlanan LUX* Bodrum, geçen yıl başarılı bir turizm sezonu geçirerek yüzde 70 oranında, başta Avrupa olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından uluslararası misafir ağırlamıştı.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler