Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde saray mutfağı konuşuldu

Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde saray mutfağı konuşuldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde 'Saraydan Günümüze Mutfak Kültürü' konulu söyleşi düzenlendi.

Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde saray mutfağı konuşuldu
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde 'Saraydan Günümüze Mutfak Kültürü' konulu söyleşi düzenlendi.
 
Gastronomi ve mutfak kültürü üzerine uluslararası arenada önemli başarılara imza atmış mutfak şefleri Zeynel Haldun Tüzel ve Özlem Mekik Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulunun (ÜSET MYO) davetlisi olarak Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen "Saraydan Günümüze Mutfak Kültürü" adlı etkinlik kapsamında gastronomi ve aşçılık bölümü öğrencileriyle bir araya geldi.
 
Etkinlik kapsamında Türk Mutfağının duayen şeflerinden Zeynel Haldun Tüzel, Osmanlı Saray Mutfağının az bilinen yönleri ve mutfakta yaratıcı bir şef olmanın püf noktaları üzerine öğrencilerimize faydalı bilgiler sundu.
 
Ekranların sevilen yüzü ve Türk Mutfağının başarılı şeflerinden Özlem Mekik ise, Türk Mutfak kültürü ve mutfakta iyi bir şef olmanın kariyer yolları üzerine öğrencilerimizle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.
 
ÜSET MYO Öğr. Gör. Osman Özer ise gerçekleştirdiği sunumda, Türkiye'de mutfak uygulamaları üzerine pratik bilgileri öğrencilerle paylaştı.
Etkinlik sonrasında Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim üyesi Aziz Gökhan Özkoç tarafından katılımcılara günün anısına teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler